به گزارش پارس نیوز، 

مهران قربانی عضو هیئت عامل سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای، عامل انسانی را یکی از اصلی‌ترین دلایل تصادفات در جاده‌ها دانست و گفت: متأسفانه اشتباهات، تخلفات رانندگان و ناایمن بودن برخی از نقاط جاده‌ها را به مناطق پر حادثه تبدیل کرده است‌.
 
وی ادامه داد: سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای تمرکز خود را برای شناسایی و اصلاح این نقاط به کار گرفته، اما امکان حذف کامل تصادفات در هیچ نقطه‌ای از کشور امکان‌پذیر نیست.
 
نماینده سازمان راهداری در ایمن‌سازی جاده‌ها، از شناسایی و برطرف کردن بسیاری از نقاط پر تصادف در جاده‌ها خبر داد و گفت: در یک دوره سه ساله آمار و اطلاعات تصادفات گردآوری شده و همواره به دلیل تخلفات بیشتر رانندگان حوادث رانندگی وجود داشته است.
 
بیشتر بخوانید: نقاط حادثه‌خیز جاده‌ای رصد می شود
 
قربانی اظهار کرد: تصادفات در هر نقطه‌ای از شبکه راه‌ها قابل وقوع است و تنها در یک بخش متمرکز نشده است، بنابراین ما می‌توانیم با استفاده از ابزارهای نوین نقاط پر تصادف را شناسایی و اصلاح کنیم.
 
عضو هیئت عامل سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای تصریح کرد: همواره 20 درصد از تصادفات در نقاط پر خطر اتفاق افتاده و مابقی در نقاط دیگر رخ می‌دهد در نتیجه بیشترین تمرکز هم اکنون برای اصلاح این نقاط بوده است.
 
وی از شناسایی هزار و 580 نقطه پر تصادف خبر داد و گفت: در خصوص تمامی این نقاط اقدامات ایمنی از جمله نصب علایم ضروری صورت گرفته است.
 
نماینده سازمان راهداری در ایمن‌سازی جاده‌ها یادآور شد: در تمامی استان‌ها جلسات مختلف برای ایمن‌سازی نقاط پر تصادف برگزار شده و ایمن‌سازی این نقاط به مشاوران خبره و متخصصان واگذار شده تا با تغییرات هندسی بتوانیم میزان تصادفات را کاهش دهیم.
 
قربانی توضیح داد: هم اکنون ایمن‌سازی 500 نقطه پر تصادف در دستور کار سازمان راهداری قرار گرفته که توسط مهندسان مشاور تا پایان امسال انجام می‌شود.