به گزارش پارس نیوز، 

کیومرث کلانتری مدیرکل محیط زیست استان تهران در جلسه کارگروه کاهش آلودگی هوای استان تهران در جمع خبرنگاران اظهارداشت: در جلسه امروز ۵ دستور کار در حوزه شهری تهران قرار گرفت. دستور اول معاینه فنی خودرو‌ها مورد بررسی قرار گرفت و مقرر شد خودرو‌هایی که فاقد معاینه فنی هستند از ترددشان در شهر جلوگیری شود.

وی افزود: خودرو‌های سنگین و اتوبوس‌هایی که آلایندگی زیادی دارند در صورت نداشتن معاینه فنی از ابتدای آبان‌ماه از عبور و مرورشان جلوگیری خواهد شد. سامانه‌ای در شهرداری تهران برای کامیون‌ها و اتوبوس‌های ادارات و ارگان‌های نظامی در نظر گرفته شده است و خودرو‌هایی که ثبت‌نام می‌شوند باید دارای معاینه فنی باشند تا در فصول آینده با مشکل همراه نباشیم.

کلانتری اظهارداشت: مشکلات سازمان تاکسیرانی از دیگر مواردی است که با مشکل مواجه است و باید با نوسازی ناوگان توسط خودروسازان، رانندگان از این تسهیلات بهره‌مند شوند. تاکسی‌هایی که اسقاط می‌شوند باید به جای آن خودرو وارد ناوگان شود که این مورد با مشکلات فراوانی مواجه است.

وی در پایان گفت: بنا شده است ایستگاه‌های کنترل هوای تهران در سازمان کنترل کیفیت تقویت شوند، زیرا از اهمیت فراوانی بهره‌مند هستند.