به گزارش پارس نیوز، 

علی اصغر مونسان رئیس سازمان میراث فرهنگی در مراسم امضای تفاهم نامه همکاری بین سازمان میراث فرهنگی، سازمان برنامه و بودجه و صندوق توسعه ملی که عصر روز بیستم مردادماه برگزار شد در جمع خبرنگاران گفت: طرح تعطیلات زمستانی اتفاق خوبی برای کشور است و تحرک اقتصادی جدی در همه بخش‌ها ایجاد می‌کند مانند نوروز صحبت‌هایی با وزیر آموزش و پرورش شده و موافقت‌های اولیه نیز گرفته شده است.

وی گفت: ما این طرح را بزرگ در نظر نگرفتیم بلکه تنها بخش دانش آموزی را در بر می‌گیرد. ما ۱۴ روز برای این تعطیلات در نظر گرفتیم که اگر مقدور نباشد می‌تواند به یک هفته نیز کاهش پیدا کند. از سوی دیگر همین زمان را می‌توان به ابتدای یا انتهای دوره آموزشی اضافه کرد.

وی افزود: وزیر آموزش و پرورش نیز ضمن موافقت با این طرح اعلام کرده که شادابی آموزشی را در بین دانش آموزان بالا می‌برد. این طرح موجب کاهش آلودگی، ایجاد شادابی و نشاط برای دانش آموزان و رونق گردشگری در شهر‌ها می‌شود.

در حاشیه این برنامه همچنین محمدحسن طالبیان معاون میراث فرهنگی کشور نیز گفت: با سازمان بودجه و بودجه صحبت شده تا درآمد موزه‌ها و محوطه‌های تاریخی به صورت کامل به خودشان برگردد. باید ۱۲ موزه و محوطه تاریخی که به صورت هیئت امنایی اداره می‌شوند و یا قرار است هیئت امنایی اداره شوند را اعلام کنیم. این ۱۲ موزه و محوطه از جمله اماکنی هستند که بیشترین درآمد را دارند و طبق قوانین باید درآمدشان به صورت کامل به خودشان برگردد