به گزارش پارس نیوز، 

سرهنگ سید مجتبی اشرفی بعد از ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: چندی پیش چند مورد گزارش سرقت از کیف تعدادی از بانوان در شاهرود اعلام شد که موردبررسی و پیگیری جدی مأموران پلیس قرار گرفت.

وی با اشاره به اینکه مأموران پلیس با بررسی صحنه‌های سرقت تمام سرنخ‌های موجود در این راستا را پیگیری کردند افزود: تمامی این سرقت‌ها به شیوه کیف بازکنی و سرقت پول، طلا، گوشی موبایل و ... از داخل کیف انجام می‌شد.

فرمانده انتظامی شاهرود با بیان اینکه گزارشی مبنی بر سرقت مشابه سرقت‌های قبلی در امامزاده محمد (ع) بسطام ارسال شد که مأموران به‌سرعت وارد عمل شدند تصریح کرد: مأموران پلیس پس از تعقیب و کنترل نامحسوس محل دو خانم را که در حال سرقت از یک نفر را داشتند مشاهده و به‌سرعت دستگیر کردند.

وی با بیان اینکه در بازجویی‌های اولیه متهمان این پرونده که دو خواهر و غیربومی هستند افزود: یکی از آن‌ها ۳۵ ساله و دارای سابقه سرقت، جعل عنوان و هویت‌های متفاوت است.

اشرفی در ادامه توضیح داد: این خواهران پیش‌ازاین در برخی استان‌های دیگر نیز اقدام به سرقت‌هایی مشابه این پرونده کردند که درنهایت در شاهرود شناسایی و دستگیر شدند.

وی ابراز داشت: ۳۸ فقره سرقت در شاهرود توسط این خواهران اعتراف شده است و پرونده آن‌ها تکمیل و به‌زودی روانه زندان می‌شوند.