به گزارش پارس نیوز، زهرا نژادبهرام عضو شورای شهر تهران در گفتگو با خبرنگاران با بیان اینکه ما قوانینی را مصوب کرده‌ایم که موجب کند شدن نوسازی می‌شود، اظهار کرد: متاسفانه ما به مخاطبان خود توجه نمی‌کنیم، زیرا بخشی از شهروندان ما از لحاظ اقتصادی کم توان هستند و دارایی‌های آن‌ها بسیار محدود است.

عضو شورای شهر تهران با بیان اینکه بسیاری از شهروندان در مکان‌هایی زندگی می‌کنند که دارای معابر کمتر از 6 متر است، تصریح کرد: طبق طرح تفضیلی آن‌ها باید عقب‌نشینی کنند و با دستورالعمل‌‌هایی آنان را مجبور می‌کنیم و تنها در صورت عقب نشینی به آن‌ها مجوز ساخت می‌دهیم.

وی با ابراز مخالفت نسبت به اجرای این طرح در املاک کمتر از 100 متر گفت: درخواست دارم تا ساختمان‌هایی که زیر 100 متر هستند شامل این دستورالعمل نشوند و در مورد محلات دارای بافت فرسوده نیز قانون عقب‌نشینی اجرا نشود و یا اگر اجرا می‌شود، برای زیر 100 متر اجرا نشود.

نژادبهرام خاطر نشان کرد: چنانچه املاک دارای متراژ پایین مجبور به عقب‌نشینی شوند، در بسیاری از آن‌ها بنایی در حدود 40 تا 50 متر باقی خواهد ماند که دارای استانداردهای فنی نیست و از استانداردهای مناسب جهت زندگی و سکونت هم محروم است.