به گزارش پارس نیوز، 

سرهنگ منصور حشمتیان ، در این باره گفت: چندی پیش واحد گشت موتوری کلانتری ۱۴۴ جوادیه تهرانپارس در حال گشت زنی در حوزه استحفاظی خود به رفتار یک موتورسوار جوان مشکوک و برای بررسی موضوع به وی نزدیک شد اما این موتورسوار به محض مشاهده ماموران با موتورسیکلت از محل فرار کرد که در پی آن، عملیات تعقیب و گریز میان پلیس و این فرد آغاز شد. سرانجام متهم در محدوده خیابان وفادار توسط پلیس دستگیر و به کلانتری منتقل و موتورش نیز توقیف شد. وی با اشاره به انجام بازجویی از متهم دستگیر شده، گفت: این فرد ابتدا قصد داشت با بیان اظهارات خلاف واقع خود را بی گناه نشان دهد اما با توجه به اظهارات ضد و نقیض، سرانجام به جرم خود اعتراف کرد و گفت که به همراه دوستانش قصد سرقت کابل های برق را داشته و برای شناسایی محل و راه های در رو به آن جا آمده است.

رئیس کلانتری ۱۴۴ جوادیه تهرانپارس با بیان این که متهم در بازجویی، محل اختفای همدستانش و نیز مالخری را که اقدام به فروش اموال به وی کرده بودند، معرفی کرد، افزود: ماموران پس از هماهنگی با مقام قضایی به مخفیگاه متهم اعزام شدند و همزمان به محل اختفای همدست دیگر و مالخر رفتند و اقدام به دستگیری و انتقال آنان به کلانتری کردند.

حشمتیان با بیان این که در بازرسی از مخفیگاه متهم و محل دستگیری مالخر صدها متر کابل برق سرقتی و همچنین وسایل شهرداری همچون نرده های وسط بزرگراه و پل های عابر کشف و ضبط شد، گفت: متهمان که ۲۲، ۲۵ و ۲۶ ساله بودند، در بازجویی به بزه انتسابی اقرار کردند و محل سرقت کابل های برق در بزرگراه زین الدین را نیز به ماموران نشان دادند.

وی با اشاره به تشکیل پرونده برای متهمان دستگیر شده، خاطرنشان کرد: این افراد پس از تشکیل پرونده، برای ادامه روند رسیدگی به جرم روانه دادسرا شدند و از آن جا برای کشف دیگر جرایم در اختیار کارآگاهان پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفتند.