به گزارش پارس نیوز، 

محمد علی اسفنانی در آیین افتتاح شعبه تعزیرات حکومتی ویژه رسیدگی به تخلفات تجهیزات پزشکی در اداره کل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت، اظهار داشت: حفظ، تامین و ارتقای سلامت مردم برای وزارت بهداشت، اهمیت بسیار زیادی دارد و خوشحالیم که وزارت بهداشت به دنبال کاهش تخلفات حوزه سلامت است و این آینده روشنی را پیش روی ما قرار خواهد داد.

 وی تصریح کرد: حیطه مسئولیت و صلاحیت سازمان تعزیرات حکومتی در رسیدگی به تخلفات، گسترده است و اما حیطه کاری فعالیت وزارت بهداشت، انسان است و حفظ جان انسانها، وظیفه را سخت تر می کند بنابراین تلاش سازمان تعزیرات حکومتی و وزارت بهداشت، تامین سلامت مردم است.

معاون رییس سازمان تعزیرات حکومتی و مدیرکل تعزیرات حکومتی استان تهران با اشاره به تشکیل مجتمع رسیدگی به قاچاق کالا و ارز، گفت: در این مجتمع، شعب ویژه رسیدگی به تخلفات بهداشتی و درمانی وجود دارد که در این شعب، تخلفات مربوط به حوزه دارو و تجهیزات پزشکی نیز رسیدگی می شود.

وی در پایان یادآور شد: نظارت بر حوزه تجهیزات پزشکی بسیار مهم و ضروری است زیرا علاوه بر حجم بالا و تنوع محصولات، این تجهیزات و ملزومان مستقیما در درمان مردم یا در بدن آنها مورد استفاده قرار می گیرند بنابراین نظارت بر تجهیزات و ملزومات پزشکی در کشور با همکاری اداره کل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت، تقویت می شود.