به گزارش پارس نیوز، 

این افراد در دو گروه جداگانه روز جمعه با ریختن سم در محدوده ای از رودخانه ' گرمرود ' در بالادست جنگل بلیران آمل در حال صید ماهی بودند که با حضور یگان حفاظت محیط زیست به دام افتادند.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست آمل در این باره به خبرنگار ایرنا گفت : این افراد به بهانه تفریح با همراه داشتن ابزار آلات صید ماهی وارد جنگل بلیران شدند و با ریختن سم حشره کش داخل رودخانه گرمرود ، بیش از 500 متر از مسیر این رودخانه را به طور کامل سمی کردند.

بهمن صادق نژاد افزود : این افراد تا پیش از رسیدن ماموران حفاظت محیط زیست 230 قطعه ماهی نیز با این روش صید کرده بودند که توسط ماموران توقیف شد.

وی توضیح داد : ماموران محیط بانی پاسگاه دشت سر آمل در حین گشت زنی در حوزه استحفاظی با توجه به حضور مشکوک این افراد و غیرطبیعی شدن وضعیت رودخانه گرمرود ، به آنان مظنون شدند و در نهایت سه نفر از این افراد را بلافاصله دستگیر کردند.

صادق نژاد گفت که از متخلفان پنج رشته دام هوایی و مقداری سم شیمیایی کشف و ضبط شد.

وی افزود : یک گروه چهار نفره دیگر هم که برای صیدماهی در مناطق پایین دست رودخانه گرمرود ، دام ماهیگیری پهن کرده بودند، درحین صید با حضور بموقع ماموران محیط بانی ، سه نفر از آنها دستگیر و یک نفر متواری شد.

رییس اداره حفاظت محیط زیست آمل گفت که پرونده تخلف این صیادان متخلف تشکیل و تحویل دادگستری شهرستان شدند.

رودخانه گرمرود شهرستان آمل در میان جنگل های وسیع و چشم نواز بلیران این شهرستان واقع شده ودر تمامی فصول سال پذیرای گردشگران و مسافران است.