به گزارش پارس نیوز، 

آیین رونمایی از مجموعه کتاب 5 جلدی "اصفهان در انقلاب" شامگاه چهارشنبه با حضور جمعی از کارشناسان و مسئولان استانی و شهری در نگارستان امام خمینی (ره) برگزار شد.

شهردار اصفهان در این مراسم با بیان اینکه کتاب موجود درباره تاریخ انقلاب و اصفهان است، اظهار داشت: تاریخ ابزاری است برای آموختن و پرهیز از تکرار آنچه که نباید تکرار شود و درسی است تا از آن عبرت گیریم.

قدرت الله نوروزی افزود: تاریخ برای تاریخ نیست بلکه برای افرادی است که می‌خواهند آینده خوبی داشته باشند و از علل وقوع انقلاب‌ها و پیروزی و شکست‌ها درس گیرند.

وی تصریح کرد: این کتاب و تاریخ معلمی است برای تفهیم این موارد ‌و اگر کسی با تاریخ آشنا نباشد و گذشته را نشناسد شاید گرفتار آنچه در گذشته بوده خواهد شد ولی اگر تاریخ بداند و علل را بشناسد آن زمان خطای دیگران را تکرار نمی‌کند.

وی ادامه داد: باید از کسانی که درصدد تبیین گذشته برای آیندگان و نوشتن فضای موجود برای حال و آینده هستند، حمایت کنیم و فضایی ایجاد کنیم تا همه تاریخ بخوانند و از آن درس عبرت گیرند.

شهردار اصفهان گفت: امیدوارم‌ با مطالعه همه بتوانند چراغی برای طی مسیر در دست گیرند؛ تاریخ بیش از آنچه نیاز فردی باشد نیاز متولیان اداره امور شهر و کشور و جامعه است و این به عنوان یک ضرورت است و اگر مسئولی تاریخ نداند و نخواند و با گذشته شهر و کشورش آشنا نباشد، بزرگترین خطر و آسیب به او و جامعه وارد می‌شود.