به گزارش پارس نیوز، 

محمد رسول شیخی زاده در همایش اشتغال و توانمندی مددجویان کمیته امداد که با حضور مسئولان کشوری و استانی امروز سه‌شنبه 25 اردیبهشت در مجتمع فجر سنندج برگزار شد، اظهار کرد: امروز کمیته امداد فقط مجری این جشن است زیرا در استان کردستان با عنایت رهبری و کمیته امداد مرکز، ما فقط هماهنگ‌کننده بودیم و افراد بسیاری به بحث توانمندسازی در استان کردستان کمک کردند.

وی با اشاره به اینکه این جشن نتیجه زحمت تک‌تک افراد است نه فقط کمیته امداد، افزود: کارکنان کمیته امداد هماهنگ کننده و رابط خوبی در این زمینه بودند.

مدیرکل کمیته امداد استان کردستان در ادامه، به سالگرد سفر مقام معظم رهبری در 22 اردیبهشت 88 به استان کردستان اشاره و ضمن گرامیداشت این روز عنوان کرد: این سفر دستاوردهای بسیار ارزشمندی در تمامی عرصه‌ها داشت و بعد از این سفر زمینه‌های نهفته بزرگ خدمت رسانی در کردستان مهیا شد.

وی ادامه داد: بیش از سه هزار و 200 میلیارد تومان از محل این سفر در تمامی زمینه‌ها به استان اختصاص یافته است و برکات این سفر همچنان ادامه دارد.

شیخی‌زاده تصریح کرد: در شش سرفصل شامل جهیزیه و کمک ازدواج، اشتغال، کمک معیشت و مستمری، ساخت کانون‌های فرهنگی تحت عنوان ولایت، مسکن مددجویی و لوازم خانگی کمک‌های سفر رهبری به کمیته امداد استان اختصاص یافت.

وی افزود: ابتدا از این محل 24 میلیارد تومان برای کمیته امداد در نظر گرفته شده بود اما در نهایت تاکنون بالغ بر 29 میلیارد تومان از محل سفر رهبری به جامعه هدف ما در کمیته امداد پرداخت شده است.

مدیرکل کمیته امداد کردستان با اشاره به خودکفایی یک هزار و 278 خانوار کمیته امداد در سال ۹۶، عنوان کرد: سه هزار و 770 نفر به ارزش 70 میلیارد تومان تسهیلات برای طرح‌های خودکفایی دریافت کرده‌اند.

وی گفت: 16 میلیارد تومان از این مبلغ از محل صندوق امداد ولایت و 54 میلیارد تومان را هم بانک های عامل استان کمک کرده اند.

شیخی زاده ادامه داد: 12 درصد این تسهیلات برای مشاغل خانگی و 88 درصد مربوط به طرح های خود اشتغالی و خرد بوده که 45 درصد طرح ها در روستاها و 55 درصد در سطح شهرها اجرا شده است.

وی اعلام کرد: 37 درصد طرح‌ها را زنان و 63 درصد را آقایان مجری طرح بوده‌اند.

مدیرکل کمیته امداد استان کردستان ذکر کرد: سال گذشته برای خودکفا شدن یک هزار و 278 خانوار در مجموع 25 میلیارد تومان پرداخت شده است.

وی گفت: یک هزار و 532 نفر در سال که 50 درصد شهری و 50 درصد روستایی بودند خودکفا شدند.

شیخی زاده در پایان خاطرنشان کرد: هفت درصد جمعیت استان کردستان تحت پوشش کمیته امداد هستند و از خدمات این نهاد بهره مند شده اند.