به گزارش پارس نیوز، 

محمدحسین مقیمی استاندار تهران در نخستین بخش از سفر به شهرستان رباط کریم پس از حضور در گزار شهدای نصیر شهر در ساختمان شورای شهر نصیر شهر حضور یافت.

در این نشست که با ریاست استاندار تهران و حضور فرماندار،ائمه جمعه و مدیران ادارات و اعضای شورای شهر نصیر شهر برگزار شد، مسئولان شهری نصیر شهر به بیان برخی از مشکلات شهرستان رباط کریم در بخش های آب و فاضلاب،ارتقاء روستاها و بخش های نصیر شهر  و توسعه فضای سبز پرداختند.

استاندار تهران در این نشست با بیان اینکه عمده مشکلات و کمبودهای  رباط کریم در سفر گذشته به این شهرستان  بررسی شد گفت:مشکل آب در شهرستان به زودی حل خواهد شد و در مورد ارتقاء نصیر شهر به بخش، چند دهستان نیاز است .در گذشته روال غیراصولی طی می شد و روستاهایی عاریه به بخش ها اضافه می شد این روند در حال حاضر طی نمی شود و حتما با توجه به قوانین این موضوع پیگیری می شود.

وی افزود: موضوع اجرای تقسیمات کشوری مشکل است و اضافه کردن بخش های جدید به شهرستان به راحتی قابل اجرا نیست و نیاز به بررسی کارشناسی دارد اما پیشنهادات جدید را پیگیری خواهیم کرد.

استاندار تهران با اشاره به مسائل مطرح شده در خصوص فضای سبز نصیر شهر ادامه داد: موضوع توسعه فضای سبز نیاز به کمک همه دستگاه ها دارد و یکی از اولویت ها در استان تهران است.

مقمی در ادامه با تأکید براینکه در بخش تولیدوقتی به تولید کننده فشار وارد شود در قیمت تمام شده اثر دارد گفت: برای آبادانی نباید به تولید لطمه بزنیم،به خصوص در سال حمایت از کالای ایرانی باید به این موضوع که اگر کالایی خارجی قیمت ارزان تر داشته باشد مردم به خرید آن  رو می آوردند، توجه داشته باشیم.

وی با بیان اینکه برای تحقق شعار سال باید کمک کنیم هزینه تولیدکنندگان کاهش یابد عنوان کرد:همه ما توقع داریم تولید کنندگان به بهبود اقتصاد کمک کنند در کنار آن مسئولان باید با تولید کنندگان همراهی کنند و اجازه دهیم قیمت تمام شده تولید در کنار افزایش کیفیت محقق شود و مردم تمایل به خرید کالای داخلی داشته باشند.

استاندار تهران گفت: در این سفر به مسائل اقتصادی شهرستان در بخش های مختلف تولید،خدمات و گردشگری رسیدگی می کنیم و از نزدیک در جریان مشکلات صنعتگران قرار می گیریم.