به گزارش پارس نیوز، 

امیر کیومرث حیدری فرمانده نیروی زمینی ارتش در همایش رونمایی از کتاب «الگوی فرماندهی مطلوب» که صبح امروز (شنبه22 اردیبهشت) در ستاد فرماندهی نزاجا برگزار شد، طی سخنانی اظهار داشت: فرماندهی در نیروی زمینی بر 3 اصل ولایتمداری، عدالت محوری و شایسته سالاری استوار است.

وی افزود: در نیروی زمینی اعتقاد ما ولایت صراط مستقیم است. امروز در غیاب رسول اکرم و ائمه اطهار (ع)، ولی امر مسلمین به عنوان صراط مستقیم برای ما محسوب می شود. وظیفه ما شکرگزاری و اطاعت محض از فرامین مقام ولایت است که می‌تواند توانایی های ما را به منصه ظهور برساند.

امیر حیدری خاطرنشان کرد: کتاب "فرماندهی مطلوب از منظر فرماندهی کل قوا" یک دانشنامه کامل است. از سال 92 در سمینار فرماندهان نیروی زمینی بنده درخواست کردم که اصول یک فرماندهی مطلوب تبیین شود و تلاش کردیم به دلیل اهمیت موضوع، این بحث را در یک همایش جداگانه مورد تحقیق و بررسی قرار دهیم. امروز در حال برنامه ریزی هستیم که این کتاب را در دو واحد درسی در دانشگاه افسری قرار دهیم.

فرمانده نیروی زمینی ارتش با بیان اینکه آنچه که منویات رهبری در بحث مدیریت مطلوب است در این کتاب گردآوری شده، اظهار داشت: این کتاب نتیجه یک عمر به سمت قله‌ها حرکت کردن ارتش جمهوری اسلامی است. جهاد نزاجا جایگاهی بوده است که توانسته پتانسیل‌های نیروی زمینی را با هدایت‌های داهیانه مقام عظمای ولایت به منصه ظهور برساند.

وی افزود: ما امروز 100 درصد از تجهیزات دفاعی خود را در داخل تولید می‌کنیم و تقریبا نزاجا به خودکفایی رسیده است. امروز در چرخه دفاعی تقریبا روی پای خود ایستاده‌ایم.