به گزارش پارس نیوز، 

باوجود اینکه سازمان هواشناسی بارها هشدارهای جدی را نسبت به مساله کم آبی و خشکسالی داده است اما مساله تنها به این موضوع ختم نشده و بحران‌ها در تهران از یکی به دیگری منتقل می‌شوند. اگر تا دیروز نگرانی ما از نبود آب و خشکسالی جدی در تهران مطرح بود اما امروز باید نگران وضعیت مدیریت شهری پایتختی باشیم که چندصباحی است شهردار ندارد و شورای شهری‌ها علیرغم مدت زمان طولانی که برای پاسخگوی این مساله داشتند، کاری برای آن انجام ندادند و وضعیت فعلی تهران به حال خود رها شده است

امروز باران بهاری بر شهر آلوده و پر هیاهوی تهران بارید اما به جای آن که لبخند بر چهره مردمان ایجاد شود، به راحتی می‌توان استرس و نگرانی را از وضعیت شهری و عدم تمهیدات لازم در زمان بحران را در چشمان آنان مشاهده کرد.

شهردار بیمار تهران چندروزی است استعفا داده و در این میان مردم مانده‌اند و شورای شهری که با وجود تایید و تکذیب‌های فراوان حتی فکرش را هم نمی‌کرد که نجفی اصرارهای آنان برای ماندن در ساختمان بهشت قبول نکند.

 متروی  تهران در روزهای بارانی تهران نه تنها با تاخیر زیادی در ایستگاه‌ها اقدام به مسافرگیری می‌کند، بلکه فضای داخل مترو نیز چنان فضای خفه‌ و بوی نم‌گرفتگی را در خود جای داده است که تحمل چنددقیقه تنفس در آن کار آسانی نیست

شورای پنجمی‌ها علیرغم اینکه از سال گذشته می‌دانستند که نجفی رفتن را بر ماندن ترجیح داده است، به تعطیلات نوروزی رفتند تا شاید هوای بهاری نجفی را از تصمیمش منصرف کند و حتی پس از آغاز کار شورای شهر در سال جدید هم استعفا بازی را در دستور کار خود قراردادند تا شاید وقتی برای خود بخرند و بتوانند شهردار مقبول دیگری را برای مردم پیدا کنند و در این شرایط این مردم هستند که تاوان اهمال و ندانم کاری شورای شهری‌ها را باید بدهند.

امروز بارش باران می‌توانست آرامش بهار را برای مردم خاطره‌انگیز سازد اما همچون تجربه‌های تلخ گذشته مسئولان هیچ برنامه و پیش‌بینی برای این امر انجام نداده‌اند و بسیاری از خیابان‌ها با آبگرفتگی مواجه شده است.

از سویی با وجود اینکه در این شرایط باید وسایل نقلیه عمومی در سطح شهر حضور داشته باشند اما نه تنها تاکسی‌ها در این شرایط مردم را تنها گذاشته‌اند بلکه متروی  تهران نیز با تاخیر زیادی در ایستگاه‌ها اقدام به مسافرگیری می‌کند، بماند که فضای داخل مترو نیز چنان فضای خفه‌ و بوی نم‌گرفتگی را در خود جای داده است که تحمل چنددقیقه تنفس در ان کار آسانی نیست.

از سویی در برخی شهرستان‌های استان تهران و جاده‌هایی که به تهران ختم می‌شود شاهد بارش برف بوده‌ایم که اگر به آن رسیدگی نشود، مردم با مشکلات بسیاری روبرو می‌شوند.کما اینکه مردم از قطع شدن درختان سخن می‌گویند در مناطق شمالی تهران به دلیل بارش برف در حال شکستن هستند و این مساله نیز جز دغدغه‌هایی است که شورای شهری‌ها تنها در دوره گذشته برایشان اهمیت داشت و حالا که خود در ساختمان بهشت حضور دارند، دیگر شعارهای محیط زیستی از اهمیت چندانی برخوردار نیست.

این تنها بخشی از وضعیت فشلی است که یک بارش ساده برف و باران در تهران و استان‌های همجوار ایجاد کرده است،مساله‌ای که از اهمیت چندانی برای شورای شهری‌ها ندارد و آنان بیشتر درصددند تا فردی مناسب را برای شهرداری تهران پیدا کرده و با کمک به او آبروی از دست رفته خویش را سامان یابند.