به گزارش پارس نیوز، 

داوود نجفیان اظهار کرد: طبق آخرین آمار در سد کرج 121 میلیون مترمکعب آب وجود دارد و در واقع 66 درصد از ظرفیت سد پر است.ذخیره 66 درصدی سد کرج در حالی است که سال گذشته در چنین زمانی 77 درصد از سد کرج پر بود.

وی در خصوص وضعیت سد طالقان نیز گفت: در حال حاضر 69 درصد از ظرفیت این سد پر است و پشت این سد 288 میلیون مترمکعب ذخیره آب وجود دارد.

این مسئول با بیان اینکه سال گذشته در چنین زمانی 70 درصد از حجم سد طالقان پر بود، گفت: ذخیره سد طالقان در سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته تغییرات چندانی نداشته است.

نجفیان در ادامه به سهم سه بخش کشاورزی، شرب و صنعت در مصرف آب استان اشاره و اعلام کرد: بخش کشاورزی با 815 میلیون مترمکعب در سال بیشترین سهم مصرف آب استان را به خود اختصاص داده است. پس از کشاورزی، بخش شرب با 239 میلیون مترمکعب دوم و صنعت با 40 میلیون مترمکعب سوم است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان البرز با اشاره به احتمال افزایش دو درجه‌ای دما در سال جاری خاطرنشان کرد: با توجه به این افزایش دما و به تبع آن افزایش مصرف، اگر مصرف آب به خصوص در بخش کشاورزی و شرب مدیریت نشود با مشکل مواجه خواهیم شد.
انتهای پیام