به گزارش پارس نیوز، 

در روزگارانی که مردم با رنج و مشقات زیادی به خاطر سیاست‌های غلط اقتصادی درگیر هستند و مشکلات معیشتی بخش عمده‌ای از مردم جامعه را به ورطه افسردگی کشانده است، مقلدان کج فهم عرفان‌های نوظهور دست به کار شدند تا با تحریف آیین‌های مذهبی تاثیر عمده‌ای را بر زنان خانه دار و مادرانی که نقش تریبت یک نسل را بر عهده دارند، بگذارند.

اخیرا در برخی ورزشگاه‌های کشورمان اقدام به برگزاری کلاس‌های مدیتیشن و یوگا کرده‌اند، اقدامی که به طور زیرپوستی در حال تدوین و جا انداختن مکتب بودایی در میان مادرانی هستند برای حفظ کردن روحیه خود به هر روش و ابزاری روی می‌آورند تا امید در دل فرزندانشان نمیرد، اما آنچه اکنون به عنوان کلاس‌های ورزشی ارائه می‌شود، تمرینات ورزشی مقدماتی است که در دوره‌های پیشرفته آن مباحث عرفانی نیز مطرح می‌شود.

آموزش‌های عرفانی یوگا بر چنداصل متکی است که محوری‌ترین آن‌ها معتقد است که انسان در این رنج گرفتار‌شده و در چرخه تولدهای پیاپی و مرگهای مکرر سرگردان است، مگر این که از این چرخه و دور، نجات یابد و به فنای مطلق (نیروانا) برسد

خوب است بدانید که یوگا ابتدا با ورزش شروع می‌شود و در واقعیت این ورزش با ریاضت‌های خاصی همراه است که سبب می‌شود انسان را متوجه رنجی کند در این دنیا باید تحمل کند. یوگا در واقعیت یک نوع ورزش است اما در این ورزش بر وجود عرفان و مسائل عرفانی تاکید می‌شود و کنترل خیال و ذهن و فکر آموزش داده می‌شود.

آموزش‌های عرفانی یوگا بر چنداصل متکی است که محوری‌ترین آن‌ها معتقد است که انسان در این رنج گرفتار‌شده و در چرخه تولدهای پیاپی و مرگهای مکرر سرگردان است، مگر این که از این چرخه و دور، نجات یابد و به فنای مطلق (نیروانا) برسد. در این میان برخی تلاش کرده‌اند تا دین اسلام را با این ریاضت‌ها سازگار نشان دهند، در حالی که اگر کسی تمرینات طاقت فرسای یوگامحور را دیده باشد، می داند که هیچ کدام از اینها با دین سازگار نیست.

برای مثال یکی از مسائلی که در مکتب یوگا به آن استناد می‌شود رسیدن به وحدت یا فنای مطلق است که در اصطلاح نیروانا نامیده می‌شود و این کار به وسیله ریاضت‌های سخت صورت می‌گیرد، در حالی که  ما در دین خودمان برای کنترل ذهن از شر شیطان راه های مختلفی گفته شده است که برای مثال قرآن فرموده است:إِنَّ الَّذِینَ اتَّقَواْ إِذَا مَسَّهُمْ طَائِفٌ مِّنَ الشَّیْطَانِ تَذَکَّرُواْ این آیه شریفه درباره نفی خواطر است، وقتی یک شیطانی می خواهد دور قلبشان طواف کند، متذکر می شوند تا نگذارند شیطان وارد دلشان بشود، یا مثلاً چیزهایی که برای نفی خواطر در دین ماست. عبادت همراه با حضور قلب یا همراه با فکر.

در پایان باید گفت آنچه در غفلت مسئولین در حال انجام است تربیت مادران نسل آینده کشورمان به دست مکتب الحادی و غیر ابراهیمی اس  که اگر برای آن فکری انجام نشود در چندسال آینده با موج نسل جوانی روبرو خواهیم شد که در آغوش مادران خود با مکتب و آیین‌های یوگا تربیت شده و چه بسا خود ادامه دهنده این راه باطل شوند، مساله‌ای که باید بیشتر از این‌ها به آن توجه کرد و برای آن چاره جست.