سرهنگ فرزاد تاجره سرکلانتر چهارم پلیس پیشگیری پایتخت اظهار کرد: ساعت ۲۲:۲۰ شب گذشته به ماموران کلانتری ۱۹۰ مجیدیه اعلام شد دو نفر آتش نشان در ایستگاه آتش نشانی شماره ۲۳ واقع در خیابان استاد حسن بنا، میدان سرباز از ناحیه پا و کمر مورد اصابت ساچمه قرار گرفتند.

وی افزود: رئیس کلانتری به همراه تیم عملیات کلانتری سریعا در محل حاضر شد که آثار جراحات بر روی بدن دو آتش نشان مشهود بود.

سرکلانتر چهارم پلیس پیشگیری پایتخت گفت: حین بررسی‌های میدانی ماموران متوجه مردی ۵۰ ساله شدند که از طبقه دوم ساختمان روبروی آتش نشانی به صورت مشکوکی نظاره گر ماجرا بود.

سرهنگ تاجره تصریح کرد: متعاقبا ماموران این مرد را به پایین ساختمان فراخواندند و پس از چند پرسش، علائم نگرانی در او مشاهده کردند. دقایقی بعد بیان داشت به همراه همسایه واحد کناری خود با اسلحه دولول ساچمه زنی به جلوی ساختمان آمدیم و اول خودم دو تیر هوایی زدم و بعد از من مرد همسایه ۴۴ ساله اسلحه را گرفت و دو تیر مستقیم شلیک کرد که ناگهان ترسید و از محل حادثه با اسلحه متواری شد و نمی‌دانم به کجا رفت.

وی افزود: متعاقبا با اخذ دستور مقام قضائی ماموران به منزل نفر متواری وارد شدند. در بررسی از منزل یک قبضه اسلحه بادی و یک قمه کشف کردند. ضمنا چهار پوکه از نوع ساچمه‌ای نیز در جلوی ساختمان یافت شد.

سرکلانتر چهارم پلیس پیشگیری پایتخت گفت: با مجموعه اقدامات پلیسی محل اختفای متهم در شرق تهران شناسایی شد و سریعا ماموران به محل اعزام و همان شب موفق به دستگیری متهم شدند که در نتیجه عملیات پلیس اسلحه مورد استفاده نیز در محل دستگیری کشف شد.

سرهنگ تاجره تصریح کرد: متهمان در تحقیقات اولیه بیان داشتند قصد تیراندازی به ماموران آتش نشان را نداشتند و به خاطر امتحان کردن سلاح چند تیر زدند، چراکه از آن، قبلا استفاده نکرده بودند که تیر‌ها به خطا رفت و به آنان اصابت کرد.

وی افزود: تحقیقات تکمیلی تحت نظارت مقام قضایی تحت رسیدگی است.