دکتر محمدعلی ملکی‌نژاد اظهار کرد: دندان‌پزشکی و بهداشت دهان و دندان باید از دوران مهد و ابتدایی شروع شود.

رئیس درمانگاه شبانه‌روزی تامین اجتماعی سمنان ادامه داد: اگر بهداشت دهان و دندان از دوران مدرسه آغاز شود، افراد زمانی که به سنین بزرگ‌تر می‌رسند دیگر پنج-شش دندان خراب ندارند.

وی با بیان اینکه برخی کشورهای توسعه یافته این تجربه را از سرگذراندن تصریح کرد: به طور مثال در کشوری مثل سوئد دندانپزشکی از دوران مهد شروع می‌شود لذا در کشور سوئد مطب به شکل آنچه ما داریم در آنجا وجود ندارد.

یک پزشک با اشاره به اینکه درمانگاه شبانه‌روزی تامین اجتماعی سمنان در هر هفته یک روز خدمات دندانپزشکی می‌دهد افزود: هم‌استانی‌ها می‌توانند روزهای پنج‌شنبه برای دریافت خدمات دندان‌پزشکی نوبت دریافت کنند.

وی با بیان اینکه تنها یک دندانپزشک در این درمانگاه اشتغال دارد افزود: متاسفانه امکان اضافه کردن دندانپزشک به کادر وجود ندارد چرا که مجوزی برای این مهم داده نمی‌شود وگرنه از نظر فضا مشکلی در این مجموعه برای افزودن دندانپزشک وجود ندارد.

رئیس درمانگاه شبانه‌روزی تامین اجتماعی سمنان، پایین بودن تعرفه‌های دولتی را از دلایل عدم اقبال دندانپزشکان به کار در مراکز دولتی خواند و گفت: تعرفه‌های بخش خصوصی دندانپزشکی بیش از 6 برابر تعرفه‌های دولتی است طبیعی است که دندانپزشکان هم رغبتی به کار در این بخش نداشته باشند.

وی با اشاره به فعالیت و خدمات‌دهی دانشکده دندانپزشکی سمنان ادامه داد: تصور ما این بود که با راه‌اندازی این مرکز بخشی از ترافیک موجود در بخش دندانپزشکی تامین اجتماعی به آنجا منتقل شود اما متاسفانه این اتفاق، به دلایلی نیفتاد.

ملکی نژاد با اشاره به مراجعه روزانه بیش از هزار بیمار به این درمانگاه گفت: سطح و انتظار بیمه شدگان از تامین اجتماعی بالا است، البته این انتظار و توقع به حقی هم هست اما گاه نمی‌توان پاسخگوی همه آنها بود. در حال حاضر در این مرکز خدماتی همچون ویزیت دندان، کشیدن، پرکردن، جرم گیری و...با تعرفه های دولتی ارائه می شود.