به گزارش پارس به نقل از ایسنا، سید جلال ملکی، سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران در تشریح جزئیات این خبر گفت: وقوع یک مورد حریق در ساعت ۱۷: ۲۱ روز چهارشنبه به سامانه ۱۲۵ اطلاع داده شد و به دنبال آن ستاد فرماندهی، آتش نشانان ایستگاه ۹۸،۸۰ و ۲۱ را به همراه بالابر، خودروی تجهیزات تنفسی و تانکر آب به محل حادثه واقع در یک ساختمان پزشکان در بلوار فردوس شرقی اعزام کرد.

وی ادامه داد: آتش نشانان پس از حضور در محل که یک ساختمان پزشکان بود، مشاهده کردند که در طبقه پنجم این ساختمان آتش سوزی رخ داده و دود غلیظی نیز ساختمان را دربر گرفته است.

سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران با اشاره به محبوس شدن شش تن در میان دود و شعله های آتش، اظهار کرد: آتش نشانان همزمان عملیات اطفای حریق و نجات محبوس شدگان را در دستور کار خود قرار دادند.

ملکی با بیان اینکه آتش نشانان با استفاده از بالابر، شش فرد محبوس شده در آتش را به مکان امن منتقل کردند، گفت: از میان محبوس شدگان که یک زن و پنج مرد بودند، یک زن و ۲ مرد دیگر دچار آسیب دیدگی شده اند که عوامل اورژانس آنان را به مراکز درمانی منتقل کردند.

وی با اشاره به اجرای عملیات اطفای حریق در این ساختمان نیز اظهار کرد: آتش نشانان شعله های آتش در این ساختمان را مهار کرده و در ساعت ۱۸: ۳۰ به عملیات خود خاتمه دادند.

به گفته سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران، علت این حادثه از سوی کارشناسان سازمان آتش نشانی تحت بررسی است.