به گزارش پارس به نقل از ایسنا، سرهنگ مهرداد امیدی  با اعلام خبر متلاشی شدن یک باند کلاهبرداری تلفنی، گفت: چندی پیش رئیس شعب یکی از بانک های شهرستان رشت با اعلام شکایتی عنوان کرد که فردی با تماس تلفنی با شعبه وی، خود را رئیس یکی از بیمارستان های معروف رشت معرفی و درخواست کرد که مبلغ ۳۹۰ میلیون تومان برای خرید دستگاه MRI به حساب وی واریز کند. وی با بیان این که در ادامه اظهارات این رئیس شعبه، عنوان شد که کلاهبردار تلفنی خود را یکی از افراد شناخته شده در رشت معرفی کرده بود، گفت: پس از مدتی مشخص شد که رئیس بیمارستان به هیچ عنوان با بانک تماسی نگرفته و این رئیس شعبه نیز در دام کلاهبرداران تلفنی افتاده است.

معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی ناجا با بیان این که تحقیقات برای واکاوی زوایای پنهان این پرونده ادامه داشت تا این که رئیس یکی دیگر از شعب بانک در بروجرد نیز طی شکایتی عنوان کرد که به شیوه مشابه مبلغ ۶۰ میلیون تومان را به حساب کلاهبرداران واریز کرده است، گفت: تحقیقات ادامه داشت تا این که پرونده دیگری تحت این عنوان از شهرستان الیگودرز به معاونت مبارزه با کلاهبرداری ارجاع شد.

امیدی با بیان این که با ثبت شکایت این ۳ رئیس شعبه بانک، مشخص شد که سارقان مبلغ ۵۱۴ میلیون تومان را به شیوه تلفنی ربوده اند، گفت: سارقان با شناسایی مشتریان خوش حساب و معروف شعب، از طریق برقراری تماس تلفنی خود را مشتری خوش حساب شعبه معرفی و اقدام به کلاهبرداری میلیونی می کردند.

وی با بیان این که ماموران در تحقیقات و بررسی حساب هایی که پول به آن منتقل شده، به حساب بانکی زنی در شهرستان شهریار رسیدند، گفت: این زن در تحقیقات پلیسی عنوان کرد که در ازای دریافت مبلغ دو میلیون تومان از مردی، اقدام به بازکردن حساب بانکی کرده و هم چنین با دریافت ۳ میلیون تومان پول نقد، ۲۶۸ قطعه سکه از یک صرافی خریده است.

معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی ناجا با بیان این که بررسی پلیسی نشان داد که اعضای این باند در اقدامی دیگر، ۶۸ سکه را خریداری کرده اند، گفت: دستگیری این افراد در دستور کار قرار گرفت و ۸تن در راستای رسیدگی به این پرونده دستگیر شدند. امیدی با بیان اینکه اعضای این باند را ۶مرد و دو زن تشکیل داده بودند، گفت: این افراد با شناسایی کردن مشتریان خوش حساب و افتتاح حساب در بانک های مختلف، اقدام به کلاهبرداری تلفنی از روسای ۳بانک کردند.