رؤسای آموزش و پرورش سراسر استان کرمان در خصوص «مصوبه اخیر مجلس مبنی بر استخدام نیروهای نهضتی و حق التدریس»، نامه‌ای خطاب به رئیس مجلس شورای اسلامی نوشتند.

در این نامه آمده است: دانشگاه فرهنگیان که تولید کننده معلم است و اهمیت فراوانی دارد را جدی بگیرند و هرچه می‌توانند برای آن سرمایه گذاری کنند. مراکز مسئول ضوابطی برای جذب معلمان قرار دهند تا افراد بدون حساب وارد آموزش و پرورش نشوند. "مقام معظم رهبری"

ریاست محترم مجلس شورای اسلامی جناب آقای دکتر لاریجانی

با سلام و احترام

همانگونه که مستحضر هستید، تربیت انسان‌های توانمند و متخصص و آینده ساز مستلزم معلمانی پرتوان، با انگیزه برخوردار از صلاحیت‌های حرفه‌ای و... است.

بر همین اساس جهت ورود نیرو به بدنه آموزش و پرورش شرایط:

1- تسلط به امور آموزش، پرورش و پژوهش

2- برخورداری از سلامت جسمی و روحی

3- آشنایی با فنون و تکنیک‌های تدریس

4- دارا بودن صلاحیت حرفه ای و اخلاق

5- داشتن شرایط سنی، اجتناب ناپذیر است.

متأسفانه اجرای مصوبه اخیر مجلس شورای اسلامی مبنی بر استخدام نیروهای نهضتی و حق التدریس بدون آزمون و شرایط سنی، عملا ضربه مهلکی به بدنه آموزش و پرورش وارد خواهد کرد.

زیرا اجرای این مصوبه زمینه ورود نیروهای غیرحرفه‌ای، مسن، غیر متخصص، ناآشنا به مسائل روحی، روانی دانش‌آموزان را به آموزش و پرورش فراهم می‌آورد و موجب آسیب جدی آموزش و پرورش خواهد شد که اثرات منفی آن تا سال‌ها ادامه خواهد داشت.

لذا از حضرت‌عالی و نمایندگان محترم درخواست می‌شود به هر طریق که صلاح می‌دانند، نسبت به اصلاح یا لغو مصوبه فوق اقدام شود تا بر اساس فرمایش رهبر معظم انقلاب، افراد بدون حساب وارد آموزش و پرورش نشوند.