• لینک کوتاه
 • منبع: میزان کد خبر: 442550

  مرد جوان که از رفتارهای سنتی همسرش خسته شده بود، درخواست طلاق داد.

  به گزارش پارس نیوز،
  مرد جوان که از رفتارهای سنتی همسرش خسته شده بود، درخواست طلاق داد.

  همسرم با این که زنی جوان است، اما مثل پیرزن‌ها رفتار می‌کند. روزها با زن‌های همسایه در کوچه می‌نشیند و شب‌ها هم مرتب در آشپزخانه است. نه اهل مهمانی است و نه اهل تفریح؛ احساس می‌کنم در کنار این زن افسرده و دل مرده شده‌‌ام.

  اینها را مرد 28 ساله‌ای می‌گوید که همراه همسرش برای درخواست جدایی به شعبه 268 دادگاه خانواده مراجعه کرده است. او در باره ‌ اختلافاتش با همسرش ادامه می‌دهد: 2 سال است که ازدواج کرده‌ام، اما در این مدت روز به روز پیرتر و افسرده‌تر شده ام. همسر من با این‌که‌ 22 ساله است، اما مثل پیرزن‌ها رفتار می‌کند و شخصیت اجتماعی خوبی ندارد. مثل زن‌های امروزی نیست. رفتار‌ش مرا متعجب می‌کند. بعضی وقت‌ها اصلا نشان نمی‌دهد که ‌ 22 ساله است و مثل زن‌های سن بالا روزها با همسایه‌ها در کوچه می‌نشیند. چند‌ ساعت با آنها غیبت می‌کند و بعد از آن هم به خانه می‌آید. آن وقت است که به آشپزخانه می‌رود و غذا درست می‌کند و کار می‌کند. این تمام زندگی همسر من است.

  وقتی از او می‌خواهم به مهمانی برویم مخالفت می‌کند و می‌گوید حوصله ندارد. اهل سینما و تفریح و مسافرت هم نیست. نه لباس‌های شیک می‌پوشد و نه به خودش می‌رسد. بارها خودم برایش لباس‌های شیک خریده‌ام، ولی انگار پولم را دور ریخته‌ام. چون آنها را فقط در کمد جای داده و ‌ استفاده‌ نمی‌کند. بارها به او گفته‌‌ام که کمی از این دنیایت بیرون بیا و مثل زن‌های امروز رفتار کن.

  حتی از او خواستم سر کار و کلاس‌ها مختلف برود تا شاید در اجتماع رفتارش بهتر شود. ولی باز هم مخالفت کرده است. برای همین از دستش خسته شده ام. در ادامه همسر این مرد نیز در حالی که اشک می‌ریزد می‌گوید: فریبرز از همان ابتدا می‌دانست که اخلاق من چگونه است. من از رفتارهای مدرن امروزی بیزارم و ترجیح می‌دهم سنتی باشم.

  چون در چنین خانواده‌ای بزرگ شده ام، اما فریبرز مرتب مسخره‌ام می‌کند. من نمی‌توانم خودم را تغییر بدهم. شخصیت من همین است. برای همین من هم از توهین‌های شوهرم خسته شده ام و می‌خواهم به این زندگی مشترک پایان دهم.

  در پایان قاضی وقتی اصرار این زوج را برای طلاق می‌بیند، رسیدگی به این پرونده را به جلسه آینده موکول می‌کند.

  ازدواج طلاق همسر
  • ناشناس
   پاسخ

   آي خاك تو سرت با طرز تفكرت

  • ناشناس
   پاسخ

   برو در مشکت و بگذرا به جای پیگیری دلایل واقعی بیشتر طلاقها که فقر و نداری و تبعیض موجود در کشوره نشستی رفتی این چرت و پرتا را میگی؟

  • ناشناس
   پاسخ

   مردانی هستند که از ولخرجی های زنانشان به ستوه آمده اندبعداین آقا ی ناشکرازداشتن چنین همسری نالانه .باشدکه خانمی گیرت بیاد از عهده لباساش ولوازم ارایشش بر نیای
  • حسن
   پاسخ

   بیچاره خدادوست داشته همچین زنی بت داده بایدیک زن به اصطلاح امروزی گیرت میومدکه هرچی داشتی می خوردتومراسم جلوی دوستات می رقصیدونصف شب هم خدامی دونه ازکجاپیداش می کردی واقعاآدم توکارشماجوانهامی مونه خدابه راه راست هدایتتون کنه .

  • ناشناس
   پاسخ

   مگه مرد موقع ازدواج چشم نداشته خوب ندیده ؟ یا فکر کرده مثلا خوشگله بعد ازدواج به فرم دلبخواه خودم در می اورم؟اگه زن ظاهر سازی کرده بود حق داشت ولی الله اعلم چرا الان مرد این حرفا رو میزنه؟

  • ناشناس
   پاسخ

   بدبخت برو یه زن دیگه بگیر امروزی امروزی؟ از اونا که نمیشه بهشون گفت بالای چشمت ابرو داری. اونوقت ببین مشکل لباس زیبا مشکل واقعیه یا اینکه زن با لباس زیبا رو با مردان مدرنتر از خودت ببینی مشکله؟

  • کاظم
   پاسخ

   سلام برادر سخت در اشتباهی قدرهمسرتو بدان زندگی سنتی اصالت ایرانیان است صفا داره دلت برای مدهای امروزی بی غیرتی بعضی ازمردان تنگ شده از این فاز بیا بیرو ضررمیکنی بعدا پشیمانی سودی دیگر نداره بچسب به زندگیت.

  • ناشناس
   پاسخ

   شاید فرهنگ خانواده مرد بی غیرت، فرهنگ غربی واشغالیه است واز مادر وخواهرش حمایت می کند راضی زنش خودش را در معرض دیدهمگان قرار بگیره ،خاک به سر جوانان امروزی که غیرت ندارند وراضیند که خانم هایشان در بیرون با هر لباسی را پوشیده وهر زمان به خانه شان بیایند با هر مرد غریبه تماس گرفته ،ان زن شیر زن است فقط مردان باغیرت قدرشان را می دانند نه مثل این بچه سوسول وبی خانواده

   • ناشناس

    سلام مردبایدقدرزندگی که زنش است بداندوبفهمد!؟

  • مجید
   پاسخ

   به نظر من حق با اقاست . زن امروزی منظور زنی نیست که صبح تا شب کنار میز ارایشه . خانم من یک زن امروزیه . به لباس و رفتار اجتماعیش اهمیت میده و به جای اینکه تو کوچه بشینه و سبزی پاک کنه و شبا هم بوی قرمه سبزی بده مشغول مطالعه است با دیپلم با من ازدواج کرد الان دانشجوی فوق لیسانسه . هم خودش هم بچه ها و هم زندگیمون همیشه مرتب و امروزیه . خیلی هم خرج سر و وضعش نمیکنه ولی میدونه چه جوری بپوشه که شیک و اراسته و متین باشه .

  • حسین علیپور
   پاسخ

   بی غیرتی هم شده افتخار بعضی جوان ها!!

  • سارا
   پاسخ

   بنظرم من زن هم مقصر هستش ،معنی نداره زن امروزی بره تو کوچه بشینه از فرط بیکاری غیبت کنه ،بره کاری ،حرفه ای ،شغلی ،تخصصی چیزی یاد بگیره ،این اقا امروزیه و زن رفتارهای بسیاری سنتی و اخلاق یک زن جوان رو نداره ،مشکل اینجاست که این اقا نباید با این خانم ازدواج میکرد ،و اون خانم هم همینطور ،بخش عظیمی از طلاق ها بر می گرده به اختلافات فرهنگی که به اختلافات و دل زده شدن از همدیگه بر میگرده ....اگر خانم نمی تونه تا اندازه ای امروزی و اهل اندیشه و حرفهای تازه نباشه ،محکوم به جدایی و طلاقه .....در جریان زندگی باید شنا کرد

  • سعید
   پاسخ

   دوست عزیز وهمشهری محترم توصیه می کنم حتما به مشاوره بروید وبا نزدیکان مورد اعتماد هر دو طرف بیشتر صحبت بکنید وراه آخر از آن محله برو حتما اثر داره موفق باشید

  • علي
   پاسخ

   سلام قدر زندگي تو وقدر زنتو بدان زن امروزي بدبختت مكند

  • Alfastarelc@yahoo.com
   پاسخ

   واقعا که

  • امو
   پاسخ

   بنظرم هردوطرف در اشتباهن ولی اشتباه مرده خیلی بیشتراز اشتباه زنشه.

  • بی طرف
   پاسخ


   سلام ..من این مسئله را در رابطه با یک اقوم نزدیک دارم می بینم ..بعد گذشت سالها شوهر این خانم هنوز نتونسته با همسرش یه مهمانی ویا یه مسافرت بدون درد سر برن ..فقط یه چیز می تونم بگم ..همیشه نه افراط نه تفریط حد اعتدال را باید نگه داشت ..

  • mm
   پاسخ

   مهمونی میخایی چکار به زندگیت برس عمو جان . حرف زدن مفته خودت را بگذار جای زنت اگه تو شلخته بودی و زنت همچی فکری می کرد چی می گفتی . نا شکر مباش.

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها