پارس؛

 • لینک کوتاه
 • کد خبر: 436945

  آنچه انجام شد کار ساده و مصداق کوچکی از امکانات این پلتفرم و ابزار قدرتمند، خاص و خیلی مهم بود که از ابتدای کار در جهت مهندسی تدارک دیده شده است.

  پایگاه خبری تحلیلی «پارس»- یاسر جلالی(مجال)- ‏نقش‌آفرینی عیان و همکاری رسمی سرویس خارجی و ابزار مهم تلگرام با یک جریان سیاسی حاکم در کشور، سؤال‌های جدی در مسیر انتخابات به وجود آورده است.

  اشکال کار این است که حاکمیت بدون هیچ قاعده و قانون و تعهدی، اجازه دسترسی چند ده میلیونی به مردم در گستره ملی را به یک نرم‌افزار را می‌دهد و با حمایت ویژه و دوپینگ دولتی، استفاده فراگیر از آن را ترویج می‌کند. 

  نتیجه این رفتار، واگذاری رایگان و داوطلبانه سرمایه بزرگ، استراتژیک و بدون قیمتی شده است که پشتوانه فهم، تحلیل و مهندسی و مدیریت رفتار اجتماعی است. درواقع می‌توان گفت که حاکمیت بخش مهمی از حوزه‌های حاکمیتی و قوه مدیریتی خود را واگذار کرده است.

  کاری که اخیراً تلگرام انجام داد، مصداق مداخله خارجی محسوب می‌شود و با فرض جدی بودن اراده دخالت از سوی سرمایه‌گذاران دولتی این ابزار، باید نسبت به توسعه این دخالت و مهندسی اجتماعی در ایران در ایام انتخابات هوشیار بود.

  بند ششم سیاست‌های کلی انتخابات بر «ممنوعیت استفاده از حمایت و امکانات بیگانگان ⁩اعم از مالی و تبلیغاتی ⁩توسط نامزدها و احزاب و برخورد به‌موقع دستگاه‌های ذی‌ربط» تأکید دارد.

  آنچه انجام شد کار ساده و مصداق کوچکی از امکانات این پلتفرم و ابزار قدرتمند، خاص و خیلی مهم بود که از ابتدای کار در جهت مهندسی تدارک دیده شده است.

  با اتفاقات بزرگی مواجهیم؛ آیا وقت تصمیم‌های بزرگ فرا نرسیده است؟

  تلگرام یاسر جلالی مداخله خارجی مهندسی اجتماعی
  از سراسر وب
  پیشنهاد از
  • ناشناس
   پاسخ

   تلگرام مخالفین را هم ببندید بازم در انتخابات شکست می خورید مردم شما داعشی های ظاهری و منافقین را قبول ندارند هر اسمی و ائتلافی از سوی مردم مردود است

  • ابوالفضل
   پاسخ

   بسه دیگه. این آخر افراطی بازیه.
   می ترسید؟

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها