به گزارش پارس به نقل از مهر، مدیر کل مدیریت بحران استان لرستان در این رابطه گفت: این زمین لرزه با شدت ۲.۶ ریشتر در جنوب شهر خرم آباد به وقوع پیوست.

رضا آریایی زمان وقوع این زلزله را ساعت ۱۸ و۵۰ دقیقه و۵۲ ثانیه بعد از ظهر امروز شنبه ذکر کرد و بیان داشت: کانون این زمین لرزه در خرم آباد بوده است.

وی عمق وقوع این زمین لرزه را هشت کیلومتر اعلام کرد و بیان داشت: مرکز این زمین لرزه بر اساس گزارش مرکز زلزله نگاری کشوری به طول و عرض جغرافیایی ۴۸.۲۹ و ۳۳.۶۶ بوده است.

آریایی گفت: این زمین لرزه هیچ خسارتی به همراه نداشته است.

این سخنان در حالی مطرح می شود که طی دو روز گذشته الشتر، چالانچولان و سپیددشت در استان لرستان با زلزله هایی به ترتیب با شدت ۱.۶، ۲.۳ و ۲.۱ ریشتر تکان خورده بود.

بنابر این گزارش منطقه زاگرس به عنوان محل برخورد دو صفحه عربستان و ایران، یک منطقه پرتکاپوست و کمربند چین خورده فعال زاگرس، به ویژه بخش میانی آن یکی از لرزه خیزترین بخش های ایران و شاید خاورمیانه محسوب می شود.

استان لرستان نیز به علت قرارگیری بر روی منطقه لرزه ای زمین ساخت زاگرس از نواحی زلزله خیز کشور است که وقوع زمین لرزه های مخرب در دره سیمره، سیلاخور و بروجرد در ادوار گذشته بهترین گواه لرزه خیزی استان لرستان است.

مطابق نظر کارشناسان بخشهای شمالی استان لرستان در مجاورت راندگی اصلی زاگرس قرار دارند و شهرستان های دورود، بروجرد، مناطق مسکونی واقع در دشت سیلاخور و بخش های جنوبی الیگودرز و شول آباد در خطر بالای زلزله قرار دارند.