به گزارش پارس به نقل از فارس صبح امروز مقام معظم رهبری از نمایشگاه بین المللی کتاب تهران بازدید کردند.

شمار زیادی از غرفه داران و اصحاب رسانه در پشت در ورودی در شبستانی که رهبری حضور داشت، جمع شده بودند تا شاید بتوانند از نزدیک با حضرت آیت الله خامنه ای دیدار کنند اما این امکان فقط برای غرفه دارانی که غرفه آن ها از ردیف ۲۶ تا پایان نمایشگاه بود، فراهم شد.

در زمان بازدید رهبر حکیم انقلاب، غرفه داران در راهروها جمع شده بودند و با ذکر صلوات ایشان را بدرقه می کردند. در این جمع افراد با تفکرات گوناگون گرد هم جمع آمده بودند و با اولین دیدار اشک در چشمان آن ها حلقه زد. عده ای با خود زمزمه می کردند که پیش از این توفیق دیدار از نزدیک را نداشتند و فقط از تلویزیون توانسته بودند رهبر خود را ببینند.

محمد حسینی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و حمید شاه آبادی معاون هنری ارشاد، علی اسماعیلی معاون فرهنگی ارشاد و محمد الهیاری معاون اجرایی نمایشگاه و… رهبری را همراهی می کردند.

مقام معظم رهبری از غرفه های نمایشگاه کتاب دیدار کرده و با غرفه داران درباره روند کاری آنها و کتاب های منتشر شده صحبت کردند.

عده ای از غرفه داران و حاضران در شبستان هم نامه ها و دلنوشته های خود را برای رهبر آماده کرده و به ایشان دادند. برخی دیگر در حالی که اشک شوق از چشمانشان جاری بود به تماشای ولی امر نشسته بودند.

مقام معظم رهبری بیشترین فرصت خود را در انتشارات سوره مهر و ققنوس گذراندند و چفیه خود را به کارکنان سوره مهر اهدا کردند. همچنین کتاب « ضد» اثر فاضل نظری را خریداری کردند.

در انتشارات پیام آزادی هم فرهنگ دیوان پژمان بختیاری را دیده و عنوان کردند کار جالبی است. ایشان همچنین در غرفه انتشارات پیام آزادی برای مرحوم علیان جاسبی که از پایه گذاران مجمع ناشران انقلاب اسلامی بود، از درگاه الهی طلب مغفرت کردند.

به گزارش فارس، مقام معظم رهبری هر ساله از نمایشگاه کتاب تهران بازدید می کنند و از نزدیک با فعالیت های حوزه نشر آشنا می شوند. همچنین در این بازدید با مسئولان حوزه نشر و نویسندگان و ناشران گفت وگو کرده و در جریان مشکلات آنها قرار می گیرند.