به گزارش پارس به نقل از فارس، در پی هتک حرمت به پیکر مهطر « حجر بن عدی» صحابه پیامبر (ص) و یار با اخلاص امیرالمؤمنین (ع) جمعی از اساتید و طلاب خواهر و برادر حوزه های علمیه حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) ، جامعه امیرالمؤمنین (ع) ، امام حسین (ع) و جامعة الزهرا (س) صبح امروز (شنبه ۱۴ اردیبهشت) در صحن مصلای حرم حضرت عبدالعظیم (ع) تجمع کردند.

این تجمع از ساعت ۱۱ تا ۱۲ ادامه داشت، طلاب و روحانیون به اقدام سیاست های کشورهای عربی و به خصوص نقش بارز کشور ترکیه در این هتک حرمت ها اعتراض کردند.

پس از قرائت پیام مقام معظم رهبری نسبت به این جنایت، حجت الاسلام والمسلمین حسن عامری یکی از اساتید حوزه علمیه حضرت عبدالعظیم (ع) در محکومیت این جنایت توسط تکفیری های وهابی به ایراد سخنرانی پرداخت و در ادامه طلاب با سر دادن شعارهای « مرگ بر آمریکا» و « مرگ بر اسرائیل» و « مرگ بر وهابی» ، « مرگ بر آل سعود» ، « وهابی ننگت باد ننگت باد» ، « آل سعود ننگت باد ننگت باد» و « مسلمان بیدار است از وهابی بیزار است» ، اعتراض خود را نسبت به نبش قبر « حجر بن عدی» ابراز کردند.

در پایان مراسم بیانیه ای در محکومیت این اقدام شنیع و هتاکانه گروهک تروریستی موسوم به ارتش آزاد سوریه صادر شد.

به گزارش فارس، تروریست های تکفیری در تازه ترین جنایت خود، قبر نورانی « حجر بن عدی» در منطقه « مرج عذرا» در حومه دمشق را نبش کردند و پیکر وی را به غارت بردند. دو روز پس از این هتاکی، وهابی ها آرامگاه « جعفر طیار» فرستاده پیامبر اعظم (ص) به حبشه را در جنوب اردن به آتش کشیدند.

این اقدامات هتاکانه موجی از اعتراض ها را در جهان اسلام به دنبال داشته است، چرا که اهل تسنن نیز مانند اهل تشیع احترام ویژه ای برای صحابه رسول الله (ص) قائلند.