به گزارش پارس ، فرزاد هوشیار پارسیان در گفت وگو با ایسنا، با بیان اینکه برج میلاد تهران دارای طرح جامع در مقیاس ۱/۱ (یک یکم) است، اظهار کرد: این طرح به تایید مراجع بالادستی حوزه شهرسازی رسیده و ساختمان های هتل نیز، جزو این طرح جامع است.

به گفته مدیرعامل برج میلاد تهران، در این طرح جامع حتی برای فضای سبز، پوشش گیاهی و آبخوری های محوطه برج نیز تعیین تکلیف شده است.

هوشیار پارسیان خاطرنشان کرد: برابر مفاد این طرح، ساختمان های مجاورت برج میلاد نباید بیش از ۱۱۲ متر ارتفاع داشته باشد که این موضوع قطعا در طراحی بنای هتل ها لحاظ خواهد شد تا نمای بصری و حریم این اثر ملی مخدوش نشود.

به گزارش ایسنا، گودبرداری برای ساخت دو ساختمان بیش از ۵۰ طبقه در مجاورت برج میلاد تهران با کاربری هتل در حالی آغاز شده که اعضای شورای شهر تهران پس از گودبرداری از این ماجرا مطلع شدند و ضمن اعلام مخالفت با ساخت بلندمرتبه در حریم برج میلاد، انتقاداتی را هم به طرح این پروژه که توسط یک مشاور خارجی طراحی شده است، وارد کردند.

ضمن اینکه نحوه مشارکت سرمایه گذار خصوصی و شهرداری نیز برای شورای شهر پذیرفته نبودند و نمایندگان مردم تاکید داشتند که حداقل ۵۱ درصد سهام باید در اختیار شهرداری باشد تا بتواند پروژه را مدیریت کند.

به این ترتیب به درخواست اعضای شورای شهر ساخت و ساز در حریم برج میلاد فعلا متوقف شد تا طرح معماری، ارتفاع و سایر ویژگی های این هتل به تایید کمیسیون عمران شورا برسد.