به گزارش پارس ، مولوی عبدالغنی دهانی مدرس حوزه علمیه اهل سنت زاهدان در گفت وگو با فارس در خصوص هتک حرمت مزار مطهر صحابه رسول الله (ص) در سوریه و اردن، ابراز داشت: مسلماً این افرادی که دست به هتک حرمت به مقام صحابه می زنند، جایگاهی در میان مسلمانان ندارند، این افراد از ناحیه غرب وارد سوریه می شوند، آن ها حتی به بزرگان اهل سنت در سوریه جسارت کردند و مفتی بزرگ سوریه را به شهادت رساند.

وی با اشاره به گلوله باران کردن مساجد و کشتن زنان، کودکان و سالخوردگان توسط تروریست های سلفی در سوریه افزود: هدف این افراد در راستای خواسته های آمریکا و رژیم صهیونیستی است، و گرنه صحابه پیامبر (ص) در تمام مذاهب شیعه و سنی محترم هستند و مزار این بزرگواران نیز از جایگاه خاصی برخوردار هستند و کسی نمی تواند به صحابه هتک حرمت کند، به عبارتی دیگر این تروریست ها بویی از انسانیت نبردند.

مولوی دهانی با تأکید بر اینکه این اقدام های توهین آمیز از سوی مسلمانان انجام نمی شود، خاطرنشان کرد: این فعالیت توهین آمیز از ناحیه غرب، آمریکا، رژیم صهیونیستی و وهابیت حمایت می شود، به طوری که پول های کلان و دلارهای نفتی برای حمایت از مخالفان حکومت سوریه اختصاص پیدا می کند.

وی با اشاره به اینکه تروریست های دلشان برای مردم سوریه و دموکراسی نسوخته است تا پای میز مذاکره بیایند، ادامه داد: آن ها تلاش دارند که اسلام و مقاومتی که سال ها در برابر آمریکا و رژیم صهیونیستی در سوریه بوده است را مورد هدف قرار دهند، در حالی که سوریه جبهه خط مقدم مقاومت در منطقه است.

مدرس حوزه علمیه اهل سنت زاهدان درباره راهکار پیش رو برای مقابله با جریان های تکفیری گفت: علمای اسلام باید در این زمینه متحد شوند و در مواجهه با این توهین ها محکم بایستند و با ارشاد کسانی که به اشتباه در این مسیر گام برداشته اند، صراط مستقیم را به آن ها نشان دهند.