به گزارش پارس به نقل از فارس، حجت الاسلام سیدعلی قاضی عسکر صبح شنبه در بیانیه ای با محکوم کردن اقدام تروریست ها در تخریب مرقد مطهر صحابی جلیل القدر حجر بن عدی در سوریه، هدف از این اقدام هتاکانه را دامن زدن به آتش اختلافات میان مسلمانان دانست.

وی در این بیانیه تعرض به اماکن مقدسه اسلامی را مغایر با تمام اصول دینی و انسانی دانست و افزود: آنان که برای تشدید اختلاف میان مسلمانان به حریم مقدسات اسلامی تعرض می کنند در حقیقت عوامل سرسپرده دشمنان قسم خورده اسلام به شمار می آیند.

نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت از علما و اندیشمند ان جهان اسلام خواست تا با روشنگری به صورتی یکپارچه، تحرکات تفرقه افکنانه و ضد دینی تروریست های افراطی در سوریه را محکوم کنند.

نماینده ولی فقیه ابراز اطمینان کرد: همانگونه که شهادت حجر بن عدی موجی از نفرت از خاندان اموی در سراسر جامعه اسلامی را در پی داشت هتک حرمت این صحابه بزرگوار نیز افراطیون و تکفیری ها را در سراسر جهان منزوی و سرافکنده کند و چهره نفاق آنان را بیش از پیش بر ملا سازند.

تروریست های تکفیری روز پنج شنبه مرقد صحابه جلیل القدر، حجر بن عدی را تخریب کردند.

با انتشار خبر تعرض به مرقد مطهر حجر بن عدی مسلمانان سراسر جهان این اقدام ضد اسلامی را محکوم کردند. حوزه های علمیه قم و نجف نیز در اعتراض به این اقدام دروس روز شنبه خود را تعطیل کردند.

حجربن عدی از صحابی پیامبر اسلام (ص) و امیر مومنان علی (ع) بود که اهل سنت نیز برای وی احترام بالایی قایل هستند.

حجر بن عدی برای امت اسلامی در سراسر جهان سرمشق ظلم ستیزی، ایمان، جهاد، هجرت، ایثار و فداکاری و دفاع صریح از حق و ولایت به شمار می آید.

اوج ولایتمداری این صحابه بزرگوار در جبهه نبرد صفین نمایان شد. وی هنگام حمله چنین رجز می خواند: « پروردگارا علی، این انسان پاک و پرهیزکار را این مومن هدایت یافته و پسندیده را برایمان نگهدار. او را هادی این امت قرار بده و آن گونه که پیامبرت را حفظ کردی او را هم نگهبان باش که پیامبر سرپرست ما بود و او را به جانشینی خود برگزید. »