به گزارش پارس به نقل از فارس در روز ۲۴ مهر سال گذشته خبر یک جنایت هولناک روی خروجی رسانه ها نقش بست.

در این جنایت یک جوان ۲۳ ساله با استفاده از چاقو اقدام به مجروح کردن ۱۱ نفر و به قتل رسانده یک نفر کرده بود.

مرد شیشه ای در ۵ دقیقه ۱۱ نفر را مجروح کرد و یک نفر را کشت

سرهنگ عزت الله عزتی گفت: ۲۴ مهر ماه در ساعت ۱۱: ۳۶ فردی که بنا بر اظهارات مردم، مصرف کننده مخدر شیشه بوده است با در دست داشتن یک قبضه نیمچه قمه در کمتر از ۵ دقیقه و به فاصله ۷۰۰ متر به طرز جنون آمیزی ۱۲ نفر از شهروندان شامل ۴ زن و ۸ مرد را مجروح و بلافاصله متواری شد که متاسفانه یک نفر از مجروحان فوت کرده است.

وی در ادامه افزود: به دنبال تماس شهروندان با مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰، ماموران ظرف مدت ۵ دقیقه در محل حاضر و ضمن هماهنگی با اورژانس جهت انتقال مجروحان به بیمارستان امام حسین (ع) اقدام ضربتی خود را برای دستگیری این ضارب آغاز کردند.

این مقام انتظامی خاطر نشان کرد: فرد ضارب شناسایی شده و تلاش ها جهت دستگیری وی ادامه دارد ضمن اینکه در تحقیقات به عمل آمده توسط پلیس انگیزه فرد مشخص نشده است که اطلاعات تکمیلی متعاقبا اعلام خواهد شد.

۹ مجروح حادثه خیابان مدنی با ۵ دستگاه آمبولانس به بیمارستان منتقل شدند

عباسی مدیر روابط عمومی اورژانس تهران در گفت وگو با خبرنگار قضایی فارس درباره حادثه در خیابان مدنی گفت: در ساعت ۱۰: ۴۱ صبح امروز این حادثه به مرکز پیام اورژانس تهران اطلاع داده شد.

وی افزود: در سریعترین زمان ممکن ۵ دستگاه آمبولانس به محل حادثه اعزام شدند و ۹ نفر از مجروحان را به بیمارستان امام حسین (ع) منتقل کردند.

مدیر روابط عمومی اورژانس تهران درباره ترکیب جنسی مجروحان این حادثه گفت: ۶ مرد و ۳ زن در این حادثه مجروح شدند.

عباسی درباره اینکه گفته می شود یکی از مجروحان فوت کرده و حال ۳ نفر دیگر وخیم است گفت: بنده درباره فوت مجروحان اطلاعی ندارم زیرا وظیفه اورژانس رساندن مصدومان به بیمارستان است.

این در حالی است که شهریاری بازپرس ویژه قتل تهران در گفت وگو با فارس خاطرنشان کرد: در تماس تلفنی با پزشک بیمارستان مشخص شد وضعیت وخیم یکی از مجروحان بهبود یافته و خطر برطرف شده است.

صدور دستور قضایی برای بازداشت متهم فراری/وخامت حال ۳مجروح

شهریاری با اشاره به دستور قضایی برای بازداشت متهم فراری حادثه خیابان مدنی خبر داد. حال ۳ نفر از مجروحان این حادثه وخیم گزارش شده است.

وی گفت: همچنین به ضابطان قضایی گفته شده تا با مراجعه به بیمارستان وضعیت وقوع این حادثه را بررسی کنند.

بازپرس ویژه قتل تهران تصریح کرد: یکی از مجروحان حادثه به قتل رسید و حال ۳ نفر دیگر از مجروحان به شدت وخیم گزارش شده است.

ضارب شهروندان در خیابان مدنی دستگیر شد

شامگاه همان روز ۲۴ مهر خبر دیگری منتشر شد مبنی بر اینکه مرد جوان معتاد به ماده مخدر شیشه که در خیابان مدنی چندین نفر از شهروندان را مجروح کرده و یک نفر را کشته بود، دستگیر شد.

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دادستانی تهران، متهم که حسین نام دارد و ۲۳ ساله و بیکار است، در خیابان شهید مدنی تهران در اقدامی جنون آمیز، ۱۲ شهروند تهرانی را با استفاده از چاقو مورد حمله قرار داده و آنها را مجروح کرده بود.

پس از وقوع این حادثه با دستور بازپرس ویژه قتل و تلاش ماموران نیروی انتظامی، متهم ساعاتی پیش با صدور نیابت قضایی در شهرستان قم دستگیر و بازداشت شد.

تحقیقات از نامبرده آغاز شده و به دستور دادستان تهران مقرر شده است پرونده وی در اسرع وقت با تکمیل تحقیقات جهت رسیدگی به دادگاه ارسال شود.

خبر استفاده پلیس از گاز اشک آور دروغ است/ بازسازی قتل به خاطر ازدحام لغو شد

شهریاری بازپرس پرونده جنایت در خیابان مدنی در گفت وگو با خبرنگار حوادث فارس اظهار داشت: درگیری و استفاده پلیس از گاز اشک آور در هنگام بازسازی صحنه جرم خیابان مدنی صحت ندارد. مردم در مقابل از اقدام پلیس تشکر کرده و شعار می دادند.

وی با بیان اینکه هیچ اتفاق خاصی در این مراسم رخ نداد ادامه داد: جمعیت زیاد بود و موفق به بازسازی صحنه جرم نشدیم.

بازپرس شعبه اول دادسرای امور جنایی تهران گفت: حمله خانواده مقتول و مجروحان این حادثه به متهم نیز دروغ است و صحت ندارد.

شهریاری خاطرنشان کرد: بازسازی صحنه جرم در حضور انبوه جمعیت امکان ندارد ولی سعی می کنیم در اولین فرصت بازسازی صحنه جرم انجام شود.

وی در پایان تأکید کرد: ما هیچ قراری برای گرداندن متهم در خیابان نداشتیم زیرا این کار غیرقانونی است و ادعای برخی رسانه ها در این زمینه دروغ و کذب است.

پرونده حادثه خیابان مدنی بعد از اعلام نظر پزشکی قانونی به دادگاه می رود

همچنین سرپرست دادسرای امور جنایی تهران گفت: پرونده حادثه خیابان مدنی بعد از اعلام نظر پزشکی قانونی به دادگاه می رود.

فریدون امیرآبادی درباره آخرین وضعیت پرونده حادثه در خیابان مدنی اظهار داشت: متهم این پرونده تحت قرار بازداشت موقت است و بازجویی ها از وی همچنان ادامه دارد.

وی درباره زمان ارسال پرونده به دادگاه گفت: باید پزشکی قانونی نظر خود را درباره این پرونده اعلام کند و تحقیقات به پایان برسد، بعد از آن پرونده به دادگاه ارسال می شود.

علاوه بر تست اعتیاد نمونه خون و ادرار وی نیز گرفته شد

محمد قدیرزاده مدیر کل حوزه ریاست پزشکی قانونی در این باره به فارس گفت: علاوه بر تست اعتیاد نمونه خون و ادرار وی نیز گرفته شد که برای انجام آزمایش های تکمیلی از نظر امکان مصرف دارو و مواد البته اگر این مواد هنوز در خون وی باقیمانده باشد به مرکز آزمایشگاهی پزشکی قانونی در کهریزک فرستاده می شود و جواب این آزمایش ها تا چند روز آینده آماده می شود و تا آن زمان نمی توان در مورد مصرف مواد و دارو توسط این فرد اظهارنظر کرد.

قدیرزاده ادامه داد: مصاحبه بررسی روانپزشکی نیز از این فرد گرفته شد که نتیجه این مصاحبه نیز بعد از بررسی نهایی آن در کمیسیون روانپزشکی پزشکی قانونی اعلام می شود.

مدیرکل حوزه ریاست سازمان پزشکی قانونی اضافه کرد: هنوز هیچ اظهارنظری درباره اینکه این فرد ضارب تحت تأثیر مصرف مواد مخدر یا روانگردان بوده یا اختلال روانی داشته است نمی توان داشت. سخنان افرادی که در این زمینه اظهارنظر کرده اند، به هیچ عنوان از سوی سازمان پزشکی قانون تأیید نمی شود و تا زمانی که نتیجه آزمایش ها و بررسی ها مشخص نشده سازمان پزشکی قانونی در این مورد اعلام نظر نمی کند.

وی گفت: سعی می کنیم تا هفته آینده نتیجه این آزمایش ها و بررسی های کارشناسی را به بازپرس پرونده اعلام کنیم.

کیفرخواست عامل جنایت خیابان مدنی هم صادر شد

اما در روز ۲۰ دی ماه سال گذشته دادستان تهران از صدور و ارسال کیفرخواست پرونده عامل حمله به شهروندان تهرانی در خیابان شهید مدنی خبر داد.

عباس جعفری دولت آبادی از صدور و ارسال کیفر خواست پرونده عامل حمله به شهروندان تهرانی در خیابان شهید مدنی خبر داد و گفت: پرونده عامل حمله به شهروندان تهرانی در خیابان شهید مدنی نیز با صدور کیفرخواست به اتهام محاربه به دادگاه ارسال شد.

وی اضافه کرد: حدود دو ماه پیش فردی به نام ح. ک در خیابان شهید مدنی با چاقوی قصابی ۱۱ شهروند تهرانی را مورد حمله قرار داده بود که در اثر آن یک نفر از مجروحان به نام علیقلی علی یاری بر اثر شدت جراحات وارده در بیمارستان جان خود را از دست داد. متعاقبا متهم یاد شده که پس از ارتکاب جنایت به منزل یکی از اقوام خود رفته و با تعویض لباس و دور انداختن چاقوی ارتکاب جرم به شهرستان قم متواری شده بود دستگیر و پس از انتقال به تهران به ارتکاب جرم اعتراف کرد و چاقوی مذکور نیز که از آن بعنوان ابزار جرم استفاده شده بود با راهنمایی متهم کشف گردید.

دادستان تهران گفت: بازپرس پرونده در ادامه متهم را جهت بررسی روانی به کمیسیون روانپزشکی معرفی کرد که از نامبرده در طی مدت یاد شده چندین آزمون روانپزشکی و روانشناختی به عمل آمد و حتی برای مدتی نیز جهت تست های روان درمانی در یکی از مراکز تخصصی روانپزشکی تهران بستری گردید که نهایتا کمیسیون پزشکی حدود یک هفته قبل اعلام کرد متهم در حال حاضر و نیز در حین ارتکاب جرم از سلامت روحی و روانی برخوردار بوده است.

جعفری دولت آبادی افزود: پس از وصول گزارش کمیسیون پزشکی بازپرس پرونده با توجه به اقدام متهم در حمله به شهروندان با استفاده از سلاح سرد و ایجاد رعب و وحشت در جامعه برای وی به اتهام محاربه قرار مجرمیت صادر کرد که نهایتا منجر به صدور کیفرخواست گردید.

وی ادامه داد: اولیای دم شهروند تهرانی که در این حادثه به قتل رسیده است تقاضای قصاص متهم را کرده اند و رسیدگی در خصوص اتهام دیگر متهم مبنی بر ضرب و جرح ده شهروند دیگر تهرانی نیز همچنان ادامه دارد.

درخواست اشد مجازات برای متهم از سوی شاکیان

پس از صدور کیفرخواست مقرر شد تا در روز ۱۷ بهمن اولین جلسه رسیدگی به پرونده عامل جنایت خیابان مدنی برگزار شود.

یکی از شاکیان پرونده قتل خیابان مدنی که خانم تقریبا جوانی بود با تشریح روز حادثه گفت: حدود ساعت ۱۱ صبح به همراه پسرم در پیاده رو در حال گذر بودیم که متهم با حمله به من و وارد کردن ضربه چاقو به قفسه سینه ام من را مجروح کرد.

وی افزود: پس از این اتفاق مردم فرزندم را از محل حادثه دور کردند و بلافاصله از طریق اورژانس من را به بیمارستان انتقال دادند، از آن روز تاکنون تحت درمان هستم و جرأت نمی کنم به تنهایی از منزل خارج شوم به همین جهت تقاضای اشد مجازات را برای متهم دارم.

یکی دیگر از شاکیان با حضور در جایگاه گفت: حدود ساعت ۱۱: ۳۰ دقیقه به قصد رفتن به مدرسه دخترم از منزل خارج شدم اما پیش از رسیدن به مدرسه تصمیم گرفتم از طریق تلفن عمومی حال مادرم را جویا شوم که ناگهان از پشت سر ضربه ای به پشت من وارد شد و درد شدیدی را احساس کردم.

وی افزود: هنوز درد و اضطراب من را رها نکرده، ما امنیت نداریم، از دادگاه می خواهم متهم را به اشد مجازات محکوم کند.

در ادامه این جلسه، برادر مقتول گفت: برادر من ۴۱ ساله و مجرد بود، ما از جریان حادثه خبری نداشتیم و از طریق تلفن ما به ما اطلاع دادند که برادر به دلیل جراحات وارده از طریق چاقو در بیمارستان است، ما فقط اعدام می خواهیم.

نقص تحقیقات محرز است/جنون متهم حین ارتکاب جرم

در ادامه رسیدگی به پرونده قاتل خیابان شهید مدنی، وکیل مدافع متهم گفت: موکل جوانی فاقد قوه صحیح شعور و ادراک که در کودکی شاهد جدایی پدر و مادر خود بوده است و پس از آن بدون سرپرستی و راهنمایی مسیر زندگی خود را ادامه داده است.

وی افزود: علیرغم ابتلای متهم به بیماری های روحی و روانی و دستور پزشک برای بستری، وی فرصت درمان پیدا نکرده و در روز حادثه بدون هیچ دشمنی ای اقدام به حمله با چاقو به تعدادی از کسبه و رهگذران خیابان شهید مدنی کرده است.

وکیل مدافع متهم گفت: وی پس از ارتکاب جرم به قم رفته و پس از توبه خود را تسلیم ماموران کرده است.

وی افزود: بنابر اظهارات مکرر متهم و گزارش مرکز پزشکی امام حسین، متهم سابقه روانی داشته و باید بستری می شده است.

وی تصریح کرد: با توجه به عدم تحقیق و بررسی پیرامون این موضوع و عدم توجه به تحقیقات از پزشک وی نقص تحقیقات محرز است.

وکیل مدافع متهم گفت: کارشناسان بیمارستان روزبه ابتلای موکل به بسیاری از اختلالات روانی از جمله اشکال در کارکردهای شناختی، اختلالات تفکر، دیگر آزاری و عدم کنترل نوسانات عاطفی را تائید کرده اند.

وی افزود: پرونده بدون رد حالت جنون حین ارتکاب جرم بیان داشته که اختلال در حدی نبوده که قتلی رخ دهد، بنابراین مجروح کردن ۱۱ نفر با چاقو بدون سابقه دشمنی، تسلیم نمودن خود به ضریح امام حسین توسط کسی که سابقه اختلالات روانی دارد اولین احتمال را به هر عقل سلیمی می دهد که وی مجنون است.

وکیل مدافع متهم خطاب به قاضی صلواتی گفت: تا هنگامی که در خصوص شرایط روانی متهم حین ارتکاب جرم تعیین و تکلیف نهایی صورت نگیرد، پرونده معد تصمیم گیری و صدور رأی نیست.

وی گفت: از دادگاه محترم تقاضا دارم با تعیین یک جمع کارشناس مجرب و رفع موارد نقص تحقیقات نسبت به تکمیل پرونده اقدام شود.

وی افزود: بر اساس قانون چنانچه متهم قبل از دستگیری توبه کند حد از او ساقط می شود، با عنایت به اینکه وی پس از ارتکاب جرم و توبه خود را تسلیم پلیس کرده استدعا دارم نسبت به تقاضای عفو موکل از ریاست قوه قضائیه اقدام لازم را مبذول بفرمائید.

صدور حکم برای شرور خیابان مدنی/احتمال حکم اعدام

در روز ۲۴ بهمن یک منبع آگاه در دادگاه انقلاب با اشاره به صدور حکم برای شرور خیابان شهید مدنی گفت: احتمال می رود با توجه به کیفرخواست، حکم صادر شده از سوی دادگاه اعدام متهم باشد.

این فرد افزود با توجه به گذشت زمان یک هفته ای از برگزاری دادگاه رسیدگی به پرونده این فرد شرور برای وی از جانب دادگاه حکم صادر شده است.

این منبع آگاه در پاسخ به پرسشی درباره نوع حکم صادر شده گفت: قرار است دادستانی تهران درباره حکم صادر شده اطلاع رسانی داشته باشد.

حکم دادگاه درباره شرور خیابان مدنی هنوز به دادسرا ابلاغ نشده است

تنها یک روز پس از انتشار خبر صدور حکم و احتمال تعیین حکم اعدام برای متهم سرپرست دادسرای امور جنایی تهران گفت: هنوز حکمی درباره شرور خیابان مدنی از سوی دادگاه به دادسرا ابلاغ نشده است.

فریدون امیرآبادی سرپرست دادسرای امور جنایی تهران در حاشیه اجرای حکم اعدام شکارچی دختران در پاسخ به سوالی درباره صدور حکم دادگاه برای شرور خیابان مدنی گفت: هنوز حکمی از سوی دادگاه به دادسرا ابلاغ نشده است.

وی افزود: پس از آنکه حکم صادر می شود دادگاه حکم را به دادسرا ابلاغ می کند اما در این پرونده هنوز این اتفاق نیافتاده است البته احتمال دارد حکم صادر شده و در مرحله تایپ و امضا باشد.

سرپرست دادسرای امور جنایی تصریح کرد: پرونده شرور خیابان مدنی دو جنبه داشته است ابتدا جنبه خصوص و سپس جنبه عمومی جرم.

وی گفت: این پرونده فعلا از جنبه عمومی منجر به صدور کیفرخواست و سپس برگزاری دادگاه شده است و جنبه خصوصی آن باید در دادگاه کیفری استان مورد رسیدگی قرار گیرد.

حکم اعدام عامل جنایت در خیابان مدنی تأیید شد

سرانجام پس از انتشار اخبار متعدد درباره حکم اعدام در نظر گرفته شده برای متهم در تاریخ ۱۳ اسفند رئیس اداره دفتر دیوان عالی از تأیید حکم اعدام عامل جنایت خیابان مدنی توسط قضات دیوان خبر داد.

سعید عمرانی رئیس اداره دفتر دیوان عالی کشور در گفت وگو با خبرنگار قضایی فارس با اعلام این خبر گفت: قضات دیوان عالی کشور پس از بررسی پرونده نهایتا حکم دادگاه را تأیید کردند.

زمان دقیق اجرای حکم هنوز مشخص نیست

اما با توجه به گذشت بیش از ۲ ماه از تأیید حکم اعدام این فرد توسط دیوان عالی کشور سوال این است که چرا تا کنون این حکم اجرا نشده است.

پیگیری های خبرنگار قضایی فارس از مسئولان دستگاه قضایی با توجه به اینکه اجرای سریع احکام صادره باعث خواهد شد تا بازدارندگی لازم به وجود آید بی نتیجه ماند.

تنها یک منبع آگاه در دستگاه قضایی عنوان کرد که برای اجرای هر حکم قضایی تمهیداتی باید اندیشیده شود و کارهایی باید انجام شود که در خصوص این حکم نیز همین روال در حال طی شدن است.

این فرد بدون اعلام زمان دقیق اجرای حکم گفت: به طور قطع به محض آنکه مقدمات اجرای حکم فراهم شود این حکم نیز اجرا خواهد شد.