به گزارش پارس ، « بهزاد ابتهاج» مشاور حقوقی سازمان سینمایی در گفت و گو با فارس درباره جلسه روز چهارشنبه و مباحثی که در این جلسه برای رفع مشکلات خانه سینما مطرح شد گفت: روز چهارشنبه جلسه حدود ۴ ساعت به طول انجامید. موارد اختلاف حقوقی اساساسنامه با حضور جمال خندان وکیل خانه سینما که از هیئت مدیره سابق خانه سینما مجوز گرفته بود تا بتواند اختلافات را رفع کند، مطرح شد. در این جلسه درباره بیش از ۹۰ درصد اختلافات اساسنامه به توافق رسیدیم. ایشان با حسن نیت نهایت همکاری را کردند تا به دور از حاشیه ها تمامی مباحث عملی را مطرح کردیم.

وی در ادامه به مشکلات حقوقی در اساسنامه اشاره کرد و گفت: چندین موارد اختلاف در اساسنامه وجود داشت از جمله چگونگی ورود اصناف به خانه سینما که نحوه حضور و قانونی شدن آن ها به گونه ای است که براساس اساسنامه صنوف متقاضی عضویت در خانه سینما باید مراحل ثبت قانونی را در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی طی کنند بعد از ثبت با پذیرش خانه سینما به عضویت خانه درمی آیند.

ابتهاج در ادامه توضیح داد: مقرر شد زمانی که نواقص اساسنامه برطرف شد اساسنامه جهت طرح در شورای بررسی و نظارت بر مراکز فرهنگی وزارت ارشاد مطرح و درباره آن تصمیم گیری خواهد شد.

وی درادامه گفت: هیئتی که برای اصلاح اساسنامه خانه سینما تعیین شدند و اساسنامه را اصلاح کردند کار خود را به نحو احسن انجام دادند اما اساسنامه موارد حقوقی داشت که اصلاح آن به عهده من و آقای خندان از سوی خانه سینما محول شد. اساسنامه ایراد حقوقی زیاد داشت که با توافق تمام ایرادات برطرف شد.

وزیر ارشاد شخصا درباره اضافه کردن کلمه « جمهوری اسلامی» تصمیم می گیرند

وی درباره اضافه کردن کلمه « جمهوری اسلامی» به تعریف اساسنامه خانه سینما گفت: ما موارد حقوقی اساسنامه را مورد بررسی قرار دادیم اضافه کردن این بند و استفاده از پرچم جمهوری اسلامی در مراسم ها مربوط به نظام جمهوری اسلامی است و این موارد به شخص آقای وزیر مرتبط است و ایشان شخصا در این باره تصمیم خواهند گرفت.

وی در خاتمه افزود: یکی دو روز آینده موارد اصلاح شده در اساسنامه به شخص سازمان سینمایی ارایه می شود تا در نزدیک ترین جلسه شورای نظارت بر مرکز فرهنگی مطرح شود و کارهای اداری آن انجام شود.