به گزارش پارس ، وحید موسی زاده در گفت وگو با ایسنا، افزود: جشنواره حضرت علی اکبر (ع) با همکاری ۱۵ الی ۱۶ دستگاه و نهاد مختلف در قالب ۱۵ جشنواره موضوعی و یک جشنواره « جشنواره ها» برگزار می شود و به تجلیل از جوانان برتر کشور در موضوعات مختلف می پردازد.

وی ادامه داد: ۱۵ جشنواره موضوعی شامل جشنواره های طلبه جوان موفق، جوان کارآفرین، جوان برتر با توانایی خاص، جوان برتر کشاورز و روستایی، جوان برتر علم و فناوری، جوان برتر در فعالیت های اجتماعی، جوان برتر خارج از کشور، جوان برتر سرباز و جوان برتر در موضوعات فرهنگی و هنری با هفت موضوع می شود.

مدیرکل طرح های ملی وزارت جوانان اظهارکرد: اولین جشنواره حضرت علی اکبر (ع) با عنوان « طلبه موفق» ۲۲ فروردین ماه با مرکزیت مدیریت حوزه علمیه قم برگزار شد.

وی با اعلام اینکه تاریخ برگزاری چهار جشنواره دیگر موضوعی قطعی شده است، افزود: جشنواره « جوان کارآفرین» توسط وزارت کار و رفاه اجتماعی ۲۸ اردیبهشت ماه، جشنواره « جوان برتر علم و فناوری» ۳۰ اردیبهشت و « جوان برتر سرباز» اول خرداد ماه برگزار می شود. همچنین دوم تیر ماه جشنواره « جشنواره ها» برگزار خواهد شد.

موسی زاده با اشاره به تغییرات آیین نامه اجرایی جشنواره ملی حضرت علی اکبر (ع) که اسفند ماه سال گذشته در سی و پنجمین جلسه شورای عالی جوانان با حضور رییس جمهور تصویب شد، گفت: مهم ترین تغییر آیین نامه جشنواره موضوع و نام « جشنواره جوان مخترع و مبتکر» بود، به دلیل اینکه جشنواره موضوعی جوان مخترع و مبتکر از لحاظ محتوایی بسیار نزدیک و شبیه جشنواره خوارزمی بود برای جلوگیری از تکرار و موازی کاری تصمیم بر این شد که جشنواره علم و فناوری جایگزین جشنواره مخترع و مبتکر جوان شود.

وی افزود: جشنواره علم و فناوری با همکاری وزارت علوم، جهاد کشاورزی، بنیاد ملی نخبگان، وزارت بهداشت و معاونت تخصصی ریاست جمهوری برگزار می شود.

مدیرکل طرح های ملی وزارت ورزش و جوانان با بیان اینکه جشنواره جوان برتر فرهنگی و هنری در هفت حوزه برگزار خواهد شد، افزود: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی جوان برتر فرهنگی - هنری را در موضوعاتی از جمله قرآنی ادبیات، هنر نمایشی، فیلم، موسیقی، رسانه و هنرهای تجسمی در قالب ۲ الی ۳ جشنواره برگزار خواهد کرد.

وی با اشاره به اینکه جشنواره حضرت علی اکبر (ع) در ابتدا در حوزه فعالیت های اجتماعی آغاز به کار کرد، تصریح کرد: انتخاب جوان برتر در حوزه فعالیت های اجتماعی در کمیته ای متشکل از وزارت ورزش و جوانان، وزارت کشور، جمعیت هلال احمر و با محوریت سازمان بسیج مستضعفان انجام خواهد شد.