• لینک کوتاه
 • منبع: تسنیم کد خبر: 427362

  ورثه مرحوم شعوری با مراجعه به دفاتر نمایندگی ستاددیه در شهرهای قم، کرج، تبریز و تهران با اهدای ثلث ماترک پدرشان زمینه آزادی هجده مددجوی جرایم غیرعمد را فراهم کردند.

  به گزارش پارس نیوز،

  فرزند ارشد مرحوم «شعوری» با مراجعه حضوری به دفاتر نمایندگی ستاد دیه در استان‌های قم، البرز، تهران و آذربایجان‌شرقی با یک سوم دارایی‌های باقی‌مانده از اموال ابوی مرحوم خود زمینه آزادی 17 مددجوی آبرومند تحت حمایت این نهاد حمایتی را فراهم کرد.

  وی انجام این اقدام معنوی را یک وظیفه شرعی در راستای عمل به وصیت پدر اعلام کرد و افزود: حضور بنده و تامین منابع لازم برای امر خداپسندانه و انساندوستانه آزادی زندانی بنا به خواست آن مرحوم سفر کرده بوده و بر حسب تکلیف تقاضا دارم تمام محکومانی که با این مبلغ اهدایی از بند حبس رهایی می‌یابند اگر هم پیش‌تر نمازخوان نبوده‌اند من‌بعد بنا به سفارش مورث امید است در جمع نمازگزاران باشند.

  طبق این وصیت، ضمن پرداخت باقی‌مانده بدهی 145 میلیون ریالی سه مددجوی تحت حمایت ستاد دیه استان قم، مشکل مالی 5 مددجوی تهرانی (4 مرد و یک زن) نیز با تخصیص مبلغی معادل 30 میلیون و 600 هزار تومان از همین وجوه با واریز مبلغ به حساب اجرای احکام استان حل شد تا بعد از رهایی 3 بدهکار عائله‌مند تبریزی و 6 محکوم مالی کرجی که آن‌ها نیز از محل همین اعتبار هفته گذشته سند آزادی‌شان صادر شده بود، جمع محبوسان استخلاص یافته بواسطه این اقدام خیرخواهانه دو رقمی شود.

  در مجموع با اعطای ثلث ماترک یک وصیت به ارزش 862 میلیون ریال، زمینه آزادی 17 هموطن محکوم به جرایم غیرعمد با میانگین شش ماه حضور در حبس، فراهم شد.

   

  دیه وصیت نامه زندانی غیرعمد

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها