• لینک کوتاه
 • منبع: ایلنا کد خبر: 419188

  رئیس اتحادیه چلوکباب و چلوخورشت گفت: در برخی نقاط شهر شاهد عرضه هر پرس کوبیده به قیمت 5 هزار تومان و یا دو هزار تومان هستیم که با پوست مرغ تهیه می شوند.

  به گزارش پارس نیوز،

  ناصر حسینی در پاسخ به این  پرسش که چرا در نقاط مختلف شهر نرخ‌های متفاوتی برای غذا وجود دارد، گفت: در بحث غذا مهم‌ترین مساله کیفیت مواد اولیه است و پس از آن محیط کار و کارگری که این کار را انجام می دهد مهم است، مساله این است که مواد اولیه در بازار گران است و از ابتدای سال به دفعات شاهد افزایش قیمت برنج، گوشت ومرغ هستیم که این مساله کار واحدهای عرضه کننده غذا را تحت تاثیر قرارداده است. 
   
  وی افزود: در حال حاضر هر کیلوگرم برنج ایرانی 13 تا 14 هزار تومان است؛ اما برنج هندی 4 هزار تومان است بنابراین انتخاب مواد اولیه برای واحدهای عرضه کننده سخت است و در نتیجه وقتی مواد اولیه مطلوب نباشد نتیجه کار نیز مناسب نیست. 
   
  حسینی در ادامه با اشاره به افزایش قیمت گوشت گوساله بیان داشت: نرخ هر کیلوگرم این محصول 35 هزار تومان است ؛ اما در برخی نقاط شهر نرخ آن 10 هزار تومان است و مشخص نیست این گوشت با چه کیفیتی عرضه می شود و در نتیجه در نقاطی از شهر شاهد عرضه هر پرس کوبیده به قیمت 5 هزار تومان و یا حتی دو هزار تومان هستیم. 
   
  او افزود: برخی با مراجعه به واحدهای فروش درخواست تمیز کردن و قطعه قطعه کردن مرغ را دارند و مغازه دار این کار را انجام می دهد؛ این واحدها پوست و یا اضافه های مرغ را نگه میدارند و به برخی واحدهای پخت غذا می فروشند. این واحدهای متخلف این مواد را با مواد دیگری مخلوط کرده و تحویل مشتری می دهند.اینها مواد تشکیل دهنده همان غذای 3 هزار تومانی است.باید غذاهای ارزان قیمت را آنالیز کرد تا متوجه شوند چه ضررهایی را برای روده و معده مصرف کننده به دنبال دارد. 
   
  رئیس اتحادیه چلوکباب و چلوخورشت در ادامه با اشاره به عرضه غذا در خیابان و توسط دستفروش ها بیان داشت: گاهی اوقات در خیابان شاهد عرضه غذای خانگی توسط ماشین ها هستیم، مثلا پشت پراید نوشته غذای خانگی 5 هزار تومان، این غذاها بدون نظلارت بهداشتی است و مشخص نیست در کجا طبخ شده است.زمانی که به این مسائل اعتراض می کنیم این بحث را مطرح می کنند که اگر مانع فعالیت زنان دستفروشی شویم که غذا عرضه می کنند ممکن است زمینه را برای کارهایی خلاف عرف فراهم کنیم، این توجیه درستی نیست و نباید با این کار با جان مردم بازی کرد. 
   
  حسینی تاکید کرد: مشکلات متعددی داریم که متاسفانه به آن توجهی نشده است، فروشنده های کنار خیابان تحت نظارت ما نیستند اتحادیه 944 عضو ثابت دارد که بهداشت و اماکن آنها را تایید کرده است. محیط کار آنها بررسی شده است ودر محل کارآنها دوربین مدار بسته نصب شده و کار آنها تحت نظارت و کنترل است. 

   

  ارزان شهر کوبیده
  • سید داوود حسینی
   پاسخ

   شما را به خدا دیگه کلاس برای مردم نگذارید کجا در چلو کبابیها دوربین مدار بسته هست؟ کجا بهداشت و ارگانها اینها را زیر نظر دارند. ارگان هایی که خودشان رشوه بگیرند؟ من چندین چلو کبابی در شیراز میتوانم نشان بدهم که بهداشتشان صد رحمت به دستشویی دارد

  • ارش
   پاسخ

   ایا فراهم نمودن یک مرکز برای تجمع فروشندگان غذا در شهر و سامان دادن انان و نیز نظارت بر انها و نجات بسیاری از سرپرستان بیکار خانوار کار سختیست

  • ناشناس
   پاسخ

   علت ارزان بودن اینجور خوراکی ها خیلی کار سختی نیست اگر مشتری قدری فکر کند خواهد فهمید که گوشت کیلوی چند هست و کباب سیخی چند و ارزانی یعنی چی

  • عرفان
   پاسخ

   مردم وقتی شغلی نداشته باشن رو ب همین کاراها میارن.. مسولین ک توخونهاشون زیر بخاری وکولرن.. مردم بدبختن ک شغلی ندارن دنبال اینکاران ک ی پولی بگیرن.. همه چیزمون شده واسه عراق و فلسطین و.... انگار مردم خودمون همه پولدارن.. بیان توشهرها ببینن ک چقد گدا وفقیر و کارتون خاب داریم چندهزارجوان بیکارن تابفهمن درد خونوادهاچیه..ولی میگم ک هرچی پول هس دارن ب کشورهای دیگ میفرسن.. بقران اگ کشور ایران مث عراق اینابود همون عراقیا بنظرتون ب کمکمون میومدن؟هیچوقت اینکارونمیکردن.. ولی مسولین مادارن خودشیرینی میکنن و پولوخونه ولباس میدن بشون ک انگار بااینکار مدال میدن ب مسولین.. اول بیاین مردم خوتونو ببینین بدبرین ولخرجی واسه کشوراهای دیگ بکنین.. متاسف وتاسف میشه خورد واسه این طرزفکر آقایونی ک پشت میزن.

  • ناشناس
   پاسخ

   گوشت کباب رستورانها 90 درصد سویا و 10 درصد چربی است که بسیار برای چیز مفید است . برنج هندی هم پلاستیک است که برای کش آمدن روده بسیار مفید .سسسسسسست

  • سام
   پاسخ

   اینا که خوبه چیزی نیست میشه نخورد ولی مواد اولیه نیاز بدن که توسط شرکتهای دزد تولید میشه مثل شیر که توش وایتکس و روغن پالم میریزند و روغن مایع که 100% روغن پالمه و سوسیس کالباس که نگم بهتره و مرغ که همش هرمون و انتی بیوتیکه و خیلی چیزهای دیگه که مهر استاندارد و سیب سلامت دارند ونمیدونم چه جوری گرفتن اینها چی اینها واقعا بدبختیه چرا اینا رو جلوشونو نمیگیرند

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها