• لینک کوتاه
 • کد خبر: 39045

  رییس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از تحت کنترل بودن کامل مناطق زلزله زده شهرستان‌های دشتی و سراوان استان‌های بوشهر و سیستان و بلوچستان خبر داد.

  به گزارش پارس به نقل از ایسنا، دکتر محمد مهدی گویا، با بیان این که وضعیت بهداشتی دو منطقه بوشهر و سراوان کمی با هم متفاوت است، اظهار داشت: باید مراقب باشیم در هر دو منطقه بیماری های روده ای به خصوص وبا شایع نشود که خوشبختانه تا این لحظه هیچ موردی از این بیماری مشاهده نشده است.

  وی با اشاره به اقدامات به موقع بهداشتی پیشگیرانه صورت گرفته به خصوص در زمینه تأمین آب آشامیدنی و کلرزنی آب گفت: این اقدامات باعث شده است که موارد بیماری های اسهالی را در هر دو منطقه مشاهده نکنیم.

  دکتر گویا در ادامه اظهار امیدواری کرد که با اقدامات گسترده بهداشتی پیشگیرانه برای بروز بیماری مالاریا از جمله سم پاشی های صورت گرفته در مناطق زلزله زده، شاهد بروز مالاریا در این مناطق نباشیم.

  رییس مرکز مدیریت بیماری های واگیر با بیان این که منطقه سراوان، منطقه مالاریا خیز است، گفت: یکی از اقدامات ما در جهت پیشگیری از ابتلا به مالاریا آموزش و اطلاع رسانی به مردم و همچنین توزیع پشه بند بین مردم است.

  وی در پایان خاطرنشان کرد: به دلیل این که به سمت گرم تر شدن هوا می رویم باید مراقبت های بهداشتی و پیشگیرانه در این زمینه را بیشتر کنیم.

  دکتر گویا در ادامه یادآور شد: در صورت جمع آوری سریع نخاله های ساختمان های تخریب شده در مناطق زلزله زده از شیوع و بروز بیماری سالک نیز پیشگیری خواهد شد.

  زلزله سیستان و بلوچستان مالاریا وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی بیماری بهداشتی مناطق کنترل بوشهر سراوان
  از سراسر وب
  پیشنهاد از

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها