مدیر خانه هنرمندان در نشست خبری:

 • لینک کوتاه
 • کد خبر: 39034

  «مجید سرسنگی» مدیر خانه هنرمندان با بیان اینکه برگزاری جایزه «زنان موسیقی» از سوی ما خطایی سهوی است و این خطا را می‌پذیریم، گفت: اگر اینگونه مراسم‌ها ادامه یابد، باید احساس خطر شود.

  به گزارش پارس ، به نقل از فارس، اول اسفندماه سال گذشته همزمان با برگزاری اختتامیه بیست وهشتمین جشنواره بین المللی موسیقی فجر که با حضور گسترده رسانه های داخلی با پوشش خبری مناسب در تالار وحدت برگزار شد، تهران برای نخستین بار شاهد رخداد هنری دیگری در خانه هنرمندان بود.

  جایزه « زنان موسیقی» در حالی با حضور چهر ه های هنری همچون نادر مشایخی و سیمین بهبهانی و پوشش رسانه های بیگانه در خانه هنرمندان تهران برگزار شد که با هیچ واکنشی از سوی مسئولان فرهنگی کشور مواجه نشد.

  « سکوت معنادار» خانه هنرمندان و معاونت هنری ارشاد در برگزاری این برنامه قابل تامل است و باید اشاره کرد که این امر فرصتی را برای جولان و خط دهی رسانه های بیگانه فراهم می آورد تا بتوانند از طریق عرصه هنر، فعالیت های هدایت شده سیاسی خود را همراه با سفارت خانه های کشورهای اروپایی در تهران دنبال کنند.

  ** سرسنگی: موسساتی که از وزارت ارشاد مجوز دارند جشن جایزه « زنان موسیقی» را برگزار کرده اند

  « مجید سرسنگی» مدیر خانه هنرمندان در حاشیه نشست خبری صبح امروز خود که در این خانه برگزار شد در پاسخ به سوال خبرگزاری فارس در این خصوص، اظهار داشت: درباره جشن زنان موسیقی باید بگویم که ما تهیه کننده این برنامه نبودیم. موسساتی که از وزارت ارشاد و خانه های مربوطه مجوز دارند این برنامه را برگزار کرده اند.

  ** خانه هنرمندان به نحوه برگزاری جایزه « زنان موسیقی» اعتراض کرد

  وی افزود: برخی از دوستان که برای برگزاری برنامه ای مراجعه می کنند در خصوص آن جلسه ای گرفته می شود و برنامه پس از نهایی شدن آماده اجرا می شود ولی متاسفانه در زمان اجرا شاهد برگزاری بخش های دیگری یا مهمانان متفاوت هستیم. ما اعتراض خودمان را در خصوص چگونگی برگزاری جایزه زنان موسیقی به این گروه اعلام کردیم که بخشی از آن قرار نبود اتفاق بیفتد.

  ** برنامه های فرهنگی خانه هنرمندان با بودجه شهرداری تهران برگزار می شود

  سرسنگی در پاسخ به این سوال که بودجه خانه هنرمندان از کجا تامین می شود، گفت: شهرداری تهران و مساعدت های آقای ایازی باعث شده است تا در برگزاری برنامه های متنوع هنری به مشکلی برخورد نکنیم.

  ** برگزاری جایزه « زنان موسیقی» خطایی سهوی است و این خطا را می پذیریم

  مدیر خانه هنرمندان در پاسخ به این سوال که چه کسی پاسخگوی برپایی چنین مراسم هایی است، خاطرنشان کرد: در هر هفته ۲۰ برنامه متنوع برگزار می کنیم و طبیعی است که خطایی سهوا صورت گیرد. ما این خطا را می پذیریم کما اینکه سال های گذشته هم صورت گرفته است و پایش ایستاده ایم. اما تلاش بیشتری می کنیم تا در این باره مراقبت کنیم.

  **اگر اینگونه مراسم ها ادامه یابد باید احساس خطر شود

  وی افزود: این کم لطفی دوستان است که اگر اتفاق بدی می افتد به حساب ما گذاشته شود. اگر این مسیر تکرار شونده باشد باید احساس خطر شود.

  سرسنگی در پاسخ به این سوال که پس با اشراف شما به این موضوع ها چگونه با برگزاری نشست و کارگاه موسیقی مدرن مشارکت کشورهای اتریش و آلمان و حضور « نادر مشایخی» موافقت کرده اید، گفت: این برنامه با بررسی های صورت گرفته از یکم تا سوم اردیبهشت ماه در خانه هنرمندان برگزار می شود.

  آلمان اتریش برنامه های فرهنگی برنامه های متنوع پوشش جشنواره بین المللی زنان شهرداری تهران موسیقی وزارت ارشاد
  از سراسر وب
  پیشنهاد از

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها