• لینک کوتاه
 • کد خبر: 38971

  پرویز پرستویی گفت: بعید می‌دانم کسی را بتوانیم داشته باشیم که راه سعدی افشار را ادامه بدهد.

  به گزارش پارس ، این بازیگر در گفت وگو باایسنا، با ابراز تاسف از درگذشت سعدی افشار از آن به عنوان تنها بازمانده نمایش سنتی در ایران و سیاه بازی نام برد و اظهار کرد: او یادگار آئین هایی بود که امروز فراموش شده است. این ضایعه را به همه کسانی که دستی در عرصه نمایش دارند و تمام جامعه هنری تسلیت می گویم.

  وی افزود: رفتن سعدی افشار داغی است که باید امروز نگران شد که دیگر نمایش سنتی نخواهیم داشت.

  پرویز پرستویی چندی پیش هنگام بیماری سعدی افشار در گفت وگویی برلزوم حمایت از آخرین بازمانده نسل سیاه بازی در ایران تاکید کرده بود و اعلام داشت: مطالبی را درباره تنهایی ایشان این روزها خواندم که بسیار مرا متأثر کرد. یادمان نرود سعدی افشار زمانی چارلی چاپلین ایران بوده و شادی را به لبان بسیاری نشانده است و در حال حاضر تنهاست و کسی در کنارش نیست. او که سال ها به هنر این مملکت خدمت کرده، نباید در خانه اش چشم به راه کسی باشد که بخواهند سراغی از او بگیرند. امیدوارم حکایت سعدی افشار حکایت آن جانباز نشود که داروهایش را قطع کردند و اشکهایش را درآوردند.

  پرستویی با بیان این که هنرمند همیشه مهجور است اظهار کرد: بیاییم او را دریابیم از مسئولین هیچوقت کمک نخواهیم و معتقدم آنها به کمک ما نیاز دارند اما از اهالی محترم هنر تقاضا می کنم تک تک جمع شویم و به هر شکلی که می شود حمایت خودمان را از سعدی افشار اعلام کنیم و در آستانه جشنواره فجر که همه تلاش می کنند کدورت ها کنار رود، همه به احترام این جشن کنار هم جمع شوند و یادی از این هنرمند بکنیم.

    سعدی افشار هنرمند سیاه باز ۳۰ فروردین ماه از دنیا رفت.

  ایران بازی پرویز پرستویی جامعه چارلی چاپلین شادی افشار اظهار سعدی نظرپرستویی
  از سراسر وب
  پیشنهاد از

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها