• لینک کوتاه
 • کد خبر: 38967

  در پی چرخاندن یکی از اراذل شهر مریوان با لباس زنانه در سطح شهر که توسط نیروی انتظامی صورت گرفت، مرکز امور زنان و خانواده ضمن محکوم کردن هرگونه بی احترامی و توهین به لباس زنان پاکدامن، خواستار پاسخگویی نیروی انتظامی در این زمینه شد.

  به گزارش پارس به نقل از (ایسنا) ، مرکز امور زنان در بیانیه ای با محکوم کردن این نوع اعمال، آورده است: نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بر اساس فرامین هدایتگر دین مبین اسلام و بر پایه نگرش رهبران انقلاب که همواره بر حفظ شأن بانوان و احترام به ایشان تأکید دارند؛ تلاش می کند تا جایگاه واقعی زن مسلمان ایرانیِ عفیف، پرافتخار و سربلند را در عرصه ملی و بین المللی تثبیت کند، اگرچه به استناد بیانات رهبر عظیم الشأن (مدظله) هنوز تا نقطه مطلوب در این زمینه فاصله بسیار است، اما این مهم نیازمند کار فرهنگی مجدانه و منسجمی است تا اقشار مختلف و حتی مسئولان پی به مقام بی همتای زن برده و آن را نهادینه سازند.

  مرکز امور زنان در این بیانیه تاکید کرده است: این حرکت نیروی انتظامی شهر مریوان خود گواه روشنی است بر درک ناصحیح از جنس زن و عدم شناخت نسبت به ایشان. البته وجدان های بیدار اذعان دارند این نوع اعمال نابخردانه، حاصل نگرش های فردی و سلیقه ای است که با نوع نگاه نظام ولایی جمهوری اسلامی ایران مبنی بر تکریم و پاسداشت مقام والای زنان و مادران، بسیار فاصله دارد. لذا مرکز امور زنان و خانواده ریاست جمهوری ضمن محکوم کردن کوته بینی یک فرد و یا افراد تصمیم گیر در این جریان، خواستار پاسخگویی نیروی انتظامی و اندیشیدن تدابیر پیشگیرانه در این زمینه است تا دیگر شاهد چنین اقدامات تأسف بار و منافی اصول و عرف کشور نباشیم.

  اراذل و اوباش انقلاب جمهوری اسلامی ایران خانواده دین مبین اسلام ریاست جمهوری زن مسلمان زنان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران نیروی انتظامی

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها