• لینک کوتاه
 • کد خبر: 38914

  خبرهای ویژه روزنامه های امروز

  به گزارش پارس به نقل از عصرایران:
  *کیهان:

  سناتورها آمریکا را سیبل می کنند؟ !

  ۷۹ نماینده دموکرات و جمهوری خواه سنای آمریکا به دنبال تصویب طرحی هستند که دولت آمریکا را ملزم می کند در صورت حمله اسرائیل به ایران، از نظر سیاسی، اقتصادی و نظامی کنار این کشور قرار گیرد.

  در شصت و پنجمین سالگرد اشغال فلسطین، کمیته روابط خارجی مجلس سنای آمریکا طرحی تهیه کرده که براساس آن اگر اسرائیل مجبور شود برای دفاع از خود دست به عملیات نظامی علیه ایران بزند، آمریکا موظف است از لحاظ سیاسی، اقتصادی و نظامی به اسرائیل کمک کند.

  به گزارش دویچه وله به نقل از جروزالم پست روبرت مندنز رئیس کمیته روابط خارجی سنای آمریکا و سناتور لیندزی گراهام از حامیان این طرح هستند که توسط یک گروه ۷۹ نفره از هر دو حزب جمهوریخواه و دموکرات تهیه شده است.

  کمیته روابط خارجی سنا در پیامی رسمی اعلام کرده: « این کمیته پیامی روشن و فوق العاده مهم برای همبستگی با اسرائیل علیه برنامه تهدیدآمیز اتمی ایران که اسرائیل، آمریکا و امنیت جهانی را به خطر می اندازد، ارسال کرده است. »

  یادآور می شود اسرائیل در دنیا به عنوان سگ زنجیری آمریکا تلقی می شود و جمهوری اسلامی پیش از این اعلام کرده بود که خبط و خطای کذایی رژیم صهیونیستی را پای آمریکا می نویسد و تلافی می کند. اکنون طرح مورد نظر سناتورها، به موضع ایران سندیت می بخشد. امضای متقابل آن این خواهد بود که ایران تلافی حماقت رژیم صهیونیستی را بر سر نیروها و پایگاه های آمریکا در منطقه درمی آورد.

  در واقع سنای آمریکا در صورت تصویب چنان طرحی سند رسمی دست جمهوری اسلامی و مراجع بین المللی می دهد که واشنگتن مسئول رسمی تمام اقدامات رژیم صهیونیستی است و طبعا باید هزینه های گزاف آن را نیز به جان بخرد؛ با این فرض مثلا در صورت تکرار جنگ لبنان یا غزه، نیروها و مراکز آمریکایی نیز آماج حملات نیروهای مقاومت در جهان خواهند بود.

  دموکراسی خواهی خنده دار آل سعود!

  همکار مشترک رادیو فردا و رادیو فرانسه می گوید ایران و عراق برای ارسال محموله نظامی به سوریه توافق کرده اند که بغداد از هواپیماهای خالی از محموله بازرسی کند.

  پیش از این آمریکا با طرح این مسئله که احتمال دارد ایران از طریق عراق به سوریه سلاح بفرستد، خواستار بازرسی هواپیماهای ایرانی در بغداد شده بود. این موضع گیری غلط انداز و اغواگرانه برای زوم کردن افکار عمومی روی ایران در حالی است که سوریه به واسطه کمک های کلان رژیم هایی نظیر آمریکا، انگلیس، فرانسه، عربستان، قطر و… به تروریست ها و گروه های مسلح وارداتی تبدیل به زرادخانه بزرگ تسلیحات و مهمات شده است.

  با این وصف حتی اگر ایران اقدام به ارسال سلاح به سوریه نیز می کرد، نمی توانست مورد انتقاد آمریکا واقع شود ضمن آن که ارسال سلاح برای دولت یک کشور اقدامی کاملاً قانونی است ولی ارسال سلاح برای تروریست ها و به منظور مقابله با یک دولت قانونی، فقط در قاب جنایت قابل ارزیابی است.

  صرف نظر از اصل این موضوع که نوعی فرار به جلو و نعل وارونه است رضا-ت همکار مشترک رادیو فرانسه و رادیو فردا در تحلیلی، خواسته آمریکا از دولت عراق را که متحد جمهوری اسلامی است به استهزا گرفته و نوشت: دشوار نیست که ایران پیش از انجام پرواز هواپیماهای باری خود به مقصد سوریه، بغداد را از نوع محموله آنها مطلع ساخته و از این راه دست دولت مالکی را برای انجام بازرسی های ظاهراً تصادفی باز بگذارد.

  به این ترتیب هم ایران به ادامه ارسال محموله های نظامی در بین پروازهای باری بر فراز عراق قادر گردیده و هم بغداد می تواند نظارت مورد درخواست آمریکا را در جهت بازرسی از پروازهای مشکوک هواپیماهای باری ایران به موقع اجرا بگذارد.

  وی می افزاید: مسیر هوایی ایران به سوریه از راه عراق کوتاه ترین خط پرواز از تهران به دمشق است. کشیدن خط لوله گاز طبیعی از ایران به سوریه نیز در همین مسیر مستقیم انجام می شود. با توجه به نزدیکی مناسبات تهران با دولت مالکی از یک سو و از سوی دیگر تمایل دولت شیعی عراق برای پیشگیری از روی کارآمدن یک دولت معارض در سوریه، بغداد از تمام توان خود برای قرار گرفتن در کنار جمهوری اسلامی و کمک به رژیم اسد استفاده می کند.

  گفتنی است جان کری وزیر خارجه آمریکا چندی پیش با سفر به بغداد خواستار جلوگیری از کمک های ایران به سوریه شده بود. این در حالی است که سوریه از یک ارتش قوی و مسلح به انواع تسلیحات برخوردار است و آنچه شکست معارضین تحت حمایت آمریکا، اتحادیه اروپا و اسرائیل و کشورهای عربستان و قطر را در پی داشته است، اراده مردم سوریه برای مقابله با یک توطئه استکباری و شناخت آنان از ماهیت معارضین و حامیان آنها بوده است. امروزه در میان مردم سوریه، ادعای دموکراسی خواهی آل سعود به یک « جوک» تبدیل شده که در میان مردم، دهان به دهان و با تمسخر نقل می شود.

  تحریم یکسویه به جایی نمی رسد آمریکا با ایران مصالحه هسته ای کند

  ۳۶ مقام سابق آمریکایی در گزارش ۸۴ صفحه ای اعلام کردند فشار تحریم ها به بن بست خورده و آمریکا باید با یک همکاری قابل اثبات با ایران، به یک معامله هسته ای دست بزند.

  این گزارش که در قالب گزارش جدید « پروژه ایران» تهیه شده، تاکید می کند دولت باراک اوباما باید در تلاش برای به دست آمدن نتیجه رضایت بخش بر سر برنامه های هسته ای ایران، تاکید بیشتری بر دیپلماسی داشته باشد.
  دست کم ۳۶ مقام نظامی، دیپلماتیک و اطلاعاتی آمریکا از این گزارش حمایت کرده و خواستار توازن مجدد استراتژی دو سویه آمریکا در قبال تهران شده اند.

  به گزارش دیپلماسی ایرانی، به نقل از جیم لوب می نویسد: بنابراین گزارش که تازه ترین گزارش « پروژه ایران» است توصیه های مشخصی برای کاهش تنش ها بر سر برنامه های هسته ای ایران و فراهم آوردن زمینه مناسب برای مذاکرات دارد. از جمله اینکه؛ از طریق فشار، اقدامات زیادی صورت گرفته اما نتیجه آن پایین تر از سطح توقع ها بوده و این پیامد ناخواسته ریسک هایی را ایجاد کرده است. این در حالی است که گزارش های پیشین پروژه ایران بیشتر بر هزینه ها و فایده های اعمال تحریم ها و اقدام نظامی علیه ایران متمرکز بود.

  در این گزارش ۸۴ صفحه ای آمده است: شاید فشارها اقتصاد ایران را ضعیف کرده باشد یا روند توسعه برنامه های هسته ای جمهوری اسلامی را کندتر کرده باشد، اما دستاوردی نظیر یک مصالحه یا کاهش نفوذ منطقه ای ایران به همراه نداشته است. علاوه بر این، روند فشارها، مقاومت ایران در برابر آن را افزایش داده، فضای داخلی را سنگین تر کرده و به تنش های منطقه ای نیز دامن زده است.

  این گزارش به امضای شماری از چهره های سرشناس سیاست خارجی از جمله برژینسکی، مشاور امنیت ملی سابق، ریچارد لوگار، مقام سابق سنا، و توماس پیکرینگ رسیده که یکی از اعضای اصلی پروژه ایران به شمار می رود. گزارش اینگونه برآورد می کند که تقویت روند دیپلماتیک شامل تعهد به تعدیل تحریم ها در مقابل همکاری قابل اثبات ایران می تواند به بن بست خاتمه داده و به یک معامله هسته ای منجر شود.

  این گزارش در حالی منتشر می شود که تردیدها در مورد آینده مذاکرات هسته ای گروه ۱+۵ با ایران با توجه به بی نتیجه ماندن مذاکرات اخیر در آلماتی، رو به افزایش است. این در شرایطی است که عدم پیشرفت در مذاکرات، با پیشرفت های ایران در نصب سانتریفیوژهای پیشرفته تر در تاسیسات هسته ای نطنز و فردو همراه بوده است. گزارش مورد اشاره خواستار توازن و تعادل میان فشار و دیپلماسی به جای فشار و تحریم یک سویه شده است.

  تایم: انقلاب های خاورمیانه میدان جنگ نیابتی ایران با آمریکاست

  یک مجله آمریکایی مواضع آمریکا در قبال تحولات خاورمیانه را متناقض توصیف کرد. هفته نامه تایم با اشاره به ادعای آمریکا مبنی بر حمایت از تغییرخواهی و انقلاب های منطقه خاورمیانه نوشت: موضوعی که این مسئله را متناقض و پیچیده می کند، این است که اوباما مخالفتی با سرکوب فریادهای دموکراسی خواهان در یمن و بحرین ندارد.

  تایم افزود: آمریکا از خلوت ها حاکم بر این کشورها حمایت می کند و تصورش بر این است که ایران جنبش های مردمی را در کشورهای منطقه تقویت می کند. تایم تصریح کرد: انقلاب در کشورهای عربی که از سال ۲۰۱۱ آغاز شده میدان جنگ نیابتی ایران با آمریکاست. این نبرد همچنان ادامه خواهد داشت.

  سیانیوز: اصلاح طلبان به دو علت نباید نامزد معرفی کنند!

  « اصلاح طلبان در ۴ سال اخیر با بحران هویت روبرو شده اند. آنها که همان خط امامی ها و چپ های سابق اند از روز اول انقلاب هم در پی جاه و مقام به این درگاه آمده بودند» . سایت گویا نیوز که رابطه خود با سازمان « سیا» را انکار نمی کند و به همین علت در میان اپوزیسیون به « سیانیوز» شهرت دارد. با طرح این سوال که « اصلاح طلبان می خواهند چه بکنند» ؟

  نوشته است « وقتی امروزه از اصلاح طلبان سخن می گوئیم، دقیقا نمی دانیم منظورمان چیست؟ و از کدام جبهه با کدام هویت حرف می زنیم» گویانیوز با دعوت از جبهه اصلاحات برای شفاف سازی مواضع و اعلام هویت واقعی خود به سوابق آنها اشاره کرده و با توجه به تغییر مواضع ۱۸۰ درجه ای آنان طی سه دهه گذشته و همراهی جبهه اصلاحات با اپوزیسیون نظام در جریان انتخابات ۸۸- بخوانید فتنه آمریکایی اسرائیلی ۸۸- می پرسد؛ مگر چه اتفاق جدیدی افتاده است که در پی معرفی نامزد برای انتخابات ریاست جمهوری یازدهم هستید؟ !

  گویانیوز با تقدیر از فعالیت براندازانه اصلاح طلبان که همراه با سایر گروههای اپوزیسیون نظام صورت گرفته بود، از آنان می خواهد که با معرفی نامزد انتخاباتی، هویت واقعی خود را که در فتنه ۸۸ آشکار کرده بودند، پنهان نکنند و می نویسد اکنون سوال افراطیون اصولگرا (! ) از اصلاح طلبان این است که اگر اصلاح طلب هستید چرا با اپوزیسیون نظام هم پیمان شده بودید؟

  گویانیوز در ادامه به بحران هویت و سرگردانی اصلاح طلبان پرداخته و بعد از اشاره به چند نمونه که نشانه شفاف نبودن هویت آنهاست می نویسد؛« حالا مجموعه این مشکلات باعث شده است که اصلاح طلبان نتوانند برای انتخابات ریاست جمهوری آینده تصمیم بگیرند.

  آنها کنار ماندن و به کار مدنی قانع شدن را هم، نه مطلوب می دانند و نه کاری است که اساسا در آن تجربه ای داشته باشند. گواه این ادعا هم نقدهایی است که هر از چند گاهی به دوران اصلاحات وارد می کنند و می گویند ای کاش در آن دوران به جای آن که تخم اصلاحات را در ساختار سیاسی بکاریم در میان جامعه و مردم می کاشتیم» !

  گویانیوز در پایان به انتقاد از ادعای اصلاح طلبان درباره محبوبیت خاتمی پرداخته و می نویسد؛ آن دوران سپری شده و خاتمی در افکار عمومی جایگاه سال ۷۶ خود را از دست داده است و با طرح دوباره این سوال که « اصلاح طلبان می خواهند چه کنند» ؟ و می پرسد؛ « اگر رژیم حتی به اندازه یک دهم آنچه ادعا می کند به برانداز بودن اصلاح طلبان اعتقاد داشته باشد آیا می تواند اجازه بدهد که دوباره آش همان آش و کاسه همان کاسه باشد» ؟ و به اصلاح طلبان توصیه می کند که به همان موضع « اپوزیسیون نظام» که در سال ۸۸ داشتند، بازگردند.

  گفتنی است گروههای اپوزیسیون و مخصوصا گروهها و جریاناتی که مانند « گویانیوز» مواضع آنها می تواند موضع سازمان های اطلاعاتی بیگانه باشد، تلاش اصلاح طلبان برای حضور در انتخابات را عمدتاً از دو جهت به زیان اپوزیسیون می دانند اول آنکه شرکت آنان در انتخابات، ادعای قبلی اصحاب فتنه و حامیان بیرونی آنها درباره تقلب در انتخابات را بی اساس نشان داده، و نفی می کند و دوم اینکه معتقدند: با توجه به این واقعیت که اصلاح طلبان فاقد پایگاه اجتماعی و مردمی هستند، نامزد معرفی شده از سوی آنان با اقبال مردم روبرو نمی شود و از این روی، ادعای اصلاح طلبان درباره برخورداری از پایگاه مردمی در این وزن کشی به شدت رنگ می بازد.

  *وطن امروز:

  ابتکار هاشمی را به خاتمی ترجیح داد

  معصومه ابتکار در گفت وگویی از کاندیداتوری هاشمی رفسنجانی استقبال کرد. وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه در صورت کاندیداتوری هاشمی اولویت از میان وی و خاتمی برای اصلاح طلبان کدام است، اظهار داشت: آیت الله هاشمی رفسنجانی رئیس جمهور بسیار موفقی در دوران خود بود و با درایت و نگاه فراجناحی اش توانست نیروهای مختلف را به کار بگیرد.

  وی با بیان اینکه هاشمی رئیس جمهوری فرا جناحی بود، گفت: در حال حاضر به شخصیت فراجناحی نیاز داریم که بتواند بدون تنش کشور را در شرایط مطلوبی قرار دهد. ابتکار ادامه داد: با شناختی که از آیت الله هاشمی دارم مطمئنم وی همیشه امیدوار بوده و با نگاهی امیدوارانه در سخت ترین شرایط، نگاهی به آینده داشته است و ما نیز از سیاستمداران انتظار داریم فراتر از مسائل باندی و جناحی خودشان نگاه کنند. به گزارش باشگاه خبرنگاران، وی در پاسخ به اینکه اگر خاتمی به عنوان کاندیدا وارد عرصه نشود اصلاح طلبان کاندیدای دیگری هم دارند یا خیر گفت: این کاندیدا وجود دارد اما درباره آن در همان زمان صحبت می کنیم.

  پشت پرده سر و صدای اعراب درباره زلزله بوشهر

  اگرچه طی روزهای گذشته برخی از کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس با ایجاد سر و صدا درباره تبعات زلزله اخیر برای نیروگاه بوشهر، سعی کرده اند این نیروگاه را خطرناک جلوه بدهند ولی کارشناسان فنی عقیده دارند اتفاقا این زلزله باید خیال اعراب را راحت کرده باشد نه اینکه آنها را نگران کند. یک کارشناس در تهران در این باره گفت: « روی کاغذ مقاومت سازه های بتنی نیروگاه بوشهر ۸ ریشتر است.

  اما این عددها همیشه دارای ریسک است چرا که ما عملا هیچ وقت نمی توانیم میزان مقاومت واقعی این سازه و سازه های دیگری از این دست را در شرایط واقعی تولید شده در آزمایشگاه تست کنیم. در هیچ آزمایشگاهی نمی توان زلزله ۸ ریشتری ایجاد کرد. بنابراین همواره ناچار هستیم به عددهای ارائه شده از سوی پیمانکار و تحلیل های مهندسی اعتماد کنیم» .

  وی ادامه داد: « اما زلزله هفته گذشته در بوشهر، ما را مطمئن کرد که لااقل درباره نیروگاه بوشهر همه چیز همانطوری است که تحلیل های مهندسی به ما می گوید. این زلزله یک تجربه نادر برای ما بود که بتوانیم از ایمنی نیروگاه در شرایط « تهدید و تنش واقعی» مطمئن شویم و اکنون این اطمینان نه فقط برای ما بلکه برای آژانس هم ایجاد شده است» .

  این کارشناس به ایران هسته ای گفت: « کشورهای حوزه خلیج فارس باید از زلزله بوشهر خوشحال باشند نه ناراحت، چرا که اکنون روشن شده این نیروگاه کاملا مقاوم است و هیچ تهدیدی تولید نمی کند» . با این حال کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس، به تازگی با تشکیل نشستی در ریاض درباره ایمنی نیروگاه بوشهر ابراز نگرانی کردند. عبداللطیف

  آل زیانی، دبیر کل این شورا گفته است کشورهای حوزه خلیج فارس باید یک طرح مشترک برای مقابله با نشت اتمی از تاسیسات اتمی داشته باشند. وی گفت: « کشورهای عضو شورا پیش از این علیه خطرات نشت اتمی بوشهر و اثرات مضر آن بر محیط زیست هشدار داده اند و از تهران خواسته اند با پیوستن به کنوانسیون ایمنی هسته ای، استانداردهای امنیتی بین المللی را عملی کند» . با این حال کارشناسان عقیده دارند این اظهارات بیش از هر چیز با هدف تولید فشار سیاسی روی ایران به منظور پذیرش کنوانسیون ایمنی هسته ای صورت می گیرد.

  باکو اظهار تأسف کرد

  وزارت خارجه جمهوری آذربایجان با انتشار بیانیه ای نسبت به برخی مطالب اخیر رسانه ها و مطبوعات این کشور علیه ایران ابراز تاسف کرده و با غیرقابل قبول دانستن اینگونه مطالب، تاکید کرده این مطالب بازتاب دهنده موضع رسمی این دولت نیست.

  به نوشته خبرگزاری « ترند» ، المان عبدالله اف، سخنگوی وزارت خارجه جمهوری آذربایجان در این زمینه بویژه با اشاره به مطلبی که روز ۱۷ آوریل در یکی از مطبوعات این کشور به چاپ رسیده بود، اظهار داشت: « در حال حاضر، آذربایجان و ایران از روابط رو به رشد سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی برخوردارند. مردم ما به واسطه تاریخ، فرهنگ و مذهب مشترک با یکدیگر پیوند خورده اند » .

  وی افزوده: « با این حال، حلقه های مشخصی که دیدگاهی غیردوستانه نسبت به روابط ایران و جمهوری آذربایجان دارند، اخیراً فعال شده اند… تلاش هایی جدی و مستمر به طور عامدانه از سوی برخی محافل انجام می گیرد که می خواهند روابط دوستانه و مبتنی بر همسایگی میان ۲ دولت را از بین برده و به روابط دوجانبه آسیب برسانند» .

  عبدالله اف تاکید کرد: « این امر با منافع ایران و جمهوری آذربایجان در تناقض است و بازتاب دهنده روابط نزدیک همسایگی میان ۲ دولت نیست» . وی ابراز اطمینان کرده که چنین تبلیغاتی متوقف خواهد شد و محافل مذکور که در پی آسیب رساندن به روابط ۲ کشور هستند نیز کشف و آشکار خواهند شد.

  *خراسان

  سرنوشت مبهم یک محموله عظیم احتکار شده

  بر اساس پیگیری های بازرسان یک نهاد نظارتی، علی رغم آنکه یک محموله مواد غذایی احتکاری شامل مقدار قابل توجهی برنج و روغن داخلی و خارجی به ارزش میلیاردها تومان، اواخر سال گذشته در اطراف تهران کشف و مقرر شد این اقلام پس از رای مراجع قضایی، برای توزیع در بازار تحویل نهادهای مسئول شود، بررسی ها نشان می دهد این حجم عظیم از اقلام مذکور در چرخه توزیع قرار نگرفته و اکنون هیچ نهادی نیز مسئولیت تحویل گرفتن آنها را قبول نمی کند.

  حضور فعال دلالان عراقی در بازار گندم ایران

  بر اساس گزارش یک نهاد مسئول، پس از کاهش قابل توجه ارزش برابری ریال در برابر ارزهای کشورهای همسایه، برخی دلالان عراقی حضوری فعال در بازار کشور پیدا کرده و با توجه به این که نرخ خرید تضمینی هر کیلوگرم گندم ۶۵۰ تومان است، این دلالان طی هفته های گذشته گندم را با قیمت حدود ۱۰۰۰ تومان از برخی کشاورزان خریداری و به عراق صادر می کنند.

  *آرمان:

  واکنش تهران به ادعای توافق با آژانس

  شنیده شد که پرس تی وی به نقل از یک مقام جمهوری اسلامی ایران که از وی به عنوان یک مقام نزدیک به تیم مذاکره کننده ایرانی، نام برده، گزارش داد که تهران با آژانس بین المللی انرژی اتمی برای برگزاری مذاکرات جدید به هیچ توافقی نرسیده است. در پی اعلام خبر احتمال آغاز مذاکرات ایران و آژانس بین المللی انرژی اتمی در ماه آینده میلادی، یک مقام ایرانی این مساله را رد کرد.

  بر اساس این گزارش عنوان شده که گفت وگوهایی در این خصوص با آژانس داشته ایم، اما به هیچ نتیجه ای نرسیده ایم. گفتنی است برخی رسانه های غربی از جمله آسوشیتدپرس و رویترز به نقل از یک دیپلمات که نامش فاش نشده بود از احتمال از سرگیری مذاکرات ایران و آژانس بین المللی انرژی اتمی درماه آینده میلادی خبر داده بودند.

  درخواست ایرانیان برای انتقال حساب ها از ترکیه به قبرس

  شنیده شد که درحالی که برخی بانک های ترکیه دارایی های ایرانیان در حساب هایشان را مسدود کرده اند، روزنامه حویت چاپ ترکیه از درخواست برخی ایرانیان برای انتقال حساب ها به قبرس ترکی خبر دادند. دیپلماسی ایرانی نوشت؛ وزیر اقتصاد قبرس ترکی در گفت وگو با خبر نگاران اعلام کرد، برخی بانک ها حساب های ایرانیان را به دلیل تحریم های آمریکا مسدود کرده اند و اکنون ایرانیان می خواهند پول خود را به بانک های قبرس ترکی انتقال دهند.

  این درشرایطی است که قبرس ماه هاست که با بحران مالی دست و پنجه نرم می کند. البته مخالفت هایی در این زمینه از سوی برخی مقامات وجود دارد. آنها ادعا می کنند اگر پول سیاه به قبرس ترک بیاید، در عین حال می تواند ترکیه را نیز تحت تاثیر قرار دهد چراکه قبرس ترکی حیاط خلوت ترکیه به شمار می رود. در این صورت ترکیه انگشت اتهام خود را به سوی قبرس نشانه می رود و مقامات قبرس نیز نمی خواهند اینچنین شود.

  مهران مدیری کاندیدای شورای شهر می شود

  شنیده شد که کارگردان مطرح طنز ایران در انتخابات شورای شهر کاندیدا می شود. انقلاب نیوز نوشت؛ ظاهرا مهران مدیری بازیگر تلویزیون و شبکه خانگی قصد دارد در انتخابات شوراهای اسلامی شهر در تهران کاندیدا شود. یکی از نزدیکان وی اعلام داشته که مهران مدیری بازیگر و کارگردان سینما و تلویزیون قصد آزمایش محبوبیت خود نزد مردم با شرکت در انتخابات شورای شهر تهران را دارد که اگر تایید صلاحیت بشود حتما در این انتخابات کاندیدا خواهد شد.

  کاندیداهای ریاست جمهوری فیلم سه بعدی می سازند

  شنیده شد که برخی از کاندیداها ریاست جمهوری یازدهم فیلم های تبلیغاتی با سیستم روز جهان می سازند. ایمنا نوشت؛ علی عطشانی ضمن اعلام خبر پیشنهاد ساخت فیلم تبلیغاتی سه نامزد انتخابات ریاست جمهوری، گفت: از طریق یکی از دوستان درخواست هایی مبنی بر مذاکره برای ساخت فیلم های تبلیغاتی سه نامزد انتخابات ریاست جمهوری از من شده است.

  این فیلمساز ادامه داد: این نامزد ها درخواست ساخت فیلم سه بعدی تبلیغاتی را از من داشته اند که البته هنوز هیچ گونه مذاکره ای صورت نگرفته و من نیز هیچ گونه تصمیمی نگرفته ام. وی در ادامه با اشاره به شایعات مطرح شده درمورد ساخت فیلم تبلیغاتی حسن روحانی، اظهار کرد: یکی از خبرنگاران طی تماس تلفنی درمورد ساخت فیلم تبلیغاتی یکی از نامزدها پرسید که من اظهارنظری نکردم.

  یک قاجار کاندیدای شورای شهر شد

  شنیده شد که مرد۶۳ ساله ای که می گوید از نسل قاجار است و در تمامی انتخابات بعد از انقلاب ثبت نام کرده و همیشه هم از سوی شورای نگهبان رد صلاحیت شده است، نامزد انتخابات شورای شهر پایتخت شد. ایرنا نوشت؛ کریم ا… عبدی، پیرمرد۶۳ ساله خوزستانی با حضور در فرمانداری تهران درمورد شانس پیروزیش در انتخابات به خبرنگاران گفت: من نیازی به تبلیغات ندارم.

  خانواده مادری من از نسل قاجارها هستند. خانواده ای بزرگ و ریشه دار که اگر آنها به من رای بدهند، حتما در انتخابات پیروز خواهم شد! وی با بیان اینکه در تمام دوره های انتخابات ریاست جمهوری و شوراها ثبت نام کرده، اظهار کرد: در انتخابات ریاست جمهوری سال ۸۴ و همین طور در انتخابات دوره هفتم و هشتم مجلس نیز از سوی شورای نگهبان رد صلاحیت شدم.

  رایزنی ولایتی با آمریکایی ها!

  شنیده شد که براساس سندی که از سوی ویکی لیکس منتشر شده، در مارس سال ۲۰۰۷، پزشکی که خود را از نزدیکان علی اکبر ولایتی در ایران معرفی کرده با یک دیپلمات آمریکایی در دبی ملاقات کرده و از وی خواسته تا دولت آمریکا در انتخابات ریاست جمهوری ۱۲ ژوئن ۲۰۰۹ (۲۲خرداد ۱۳۸۸) در تعامل با ولایتی باشد.

  عصر ایران به نقل از « المانیتور» اسپانیا نوشت؛ در این سند، خانم « جیلین برنز» مسئول میز ایران در کنسولگری آمریکا در دبی از ملاقات ماه مارس ۲۰۰۷ خود با این فرد که سابقه ۱۵ سال زندگی در آمریکا داشته و خود را از چهره های محافظه کار طرفدار ولایتی خوانده، به وزارت خارجه این کشور در واشنگتن گزارش می دهد. در این گزارش دیپلمات آمریکایی خود را از شنیدن پیشنهاد حمایت  آمریکا از نامزدی ولایتی در انتخابات ریاست جمهوری خرداد ۱۳۸۸ « سردرگم» می خواند. بنا بر گزارش این دیپلمات آمریکایی، طرف ایرانی ملاقات کننده که خود را از نزدیکان و هواداران ولایتی معرفی کرده به دولت آمریکا وعده داده ولایتی پس از پیروزی در انتخابات، اقدام به برقراری مجدد رابطه با آمریکا خواهد کرد.

  با کسی ائتلاف نمی کنم

  شنیده شد که دبیرکل حزب ا… ایران گفت: نه با کسی ائتلاف می کنم، نه کنار می روم، با هیچ کس از سران قوا، احزاب، وزرا، کاندیداها، استانداران ملاقات نکرده و نمی کنم، زیرا نمی خواهم خود را مدیون کسی بدانم و از شب اول قبر خودم می ترسم. آیت ا… سید محمدباقر خرازی تصریح کرد: گیاهانی در استان کرمان می روید که از آن می توان بنزین سوپر هواپیما تولید کرد که سالانه ۴۰ میلیارد دلار درآمد خالص بنزین است. خرازی افزود: کرمانی ها باید آماده جهش تمام عیار اقتصادی باشند، حماسه اقتصادی در دولت حزب ا… پدید می آید.

  *جمهوری:

  وزیر فرهنگ الجزایر: سجده در نماز بزرگ ترین اهانت به انسان است

  وزیر فرهنگ الجزایر که خانمی به نام" خلیده مسعودی" است می گوید سجده کردن در نماز بزرگ ترین اهانت به انسان است، مردم به جای رفتن به حج پول خود را برای ساختن سینما خرج کنند و تعجب می کنم که چرا هتل های الجزایر به یک مرد و زن که با هم ازدواج نکرده اند اطاق مشترک نمی دهد. پایگاه خبری" مسلمانان جهان" که این مطلب را منتشر کرده، از واکنش شدید مردم الجزایر که خواستار برکناری این خانم وزیر شده اند خبر داده است. در این زمینه، سرمقاله امروز روزنامه را بخوانید.

  تشکیل یک جریان سیاسی برای منزوی کردن گروه افراطی در قم

  جمعی از فعالان فرهنگی و سیاسی قم اقدام به تشکیل یک جریان سیاسی با خط مشی اعتدالی در این شهر کرده اند. این جریان، بعد از آنکه یک گروه افراطی در سخنرانی ۲۲ بهمن علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در شبستان حرم حضرت معصومه اخلال کرد، شکل گرفته و در نظر دارد این گروه افراطی را منزوی نماید. گفته می شود ممکن است این جریان برنامه هائی هم برای حضور در انتخابات داشته باشد.

  دستگیری تعدادی از کارکنان یک دستگاه نظارت بر واردات در چابهار

  چند تن از کارکنان یک دستگاه نظارتی در امر واردات کالا در شهرستان چابهار دستگیر شدند. یک مقام قضائی در سیستان و بلوچستان طی گفتگوئی اختصاصی با خبرنگار روزنامه جمهوری اسلامی اعلام داشت: اتهام این افراد مشارکت در قاچاق خودرو، سوءاستفاده از عنوان، اختلاس و ارتشاء می باشد.

  این مسئول مطلع گفت: متهمین دستگیر شده با جعل و دستکاری در اوراق و اسناد رسمی مربوط به واردات خودرو، تعداد قابل توجهی خودروی تولید شده سنوات قبل را بعنوان تولیدات جدید وارد کشور کرده اند. وی افزود: در اثر این اعمال مجرمانه تعداد زیادی خودرو بطور قاچاق به کشور وارد شده است. این مقام قضائی تاکید کرد: پرونده درحال انجام تحقیقات می باشد و با تکمیل آن تصمیم قانونی اتخاذ خواهد شد.

  معرفی موسیقی مدرن غرب در خانه هنرمندان

  از امروز ۳۱ فروردین ماه به مدت چهار روز، چند مرد بیگانه از فرهنگ مردم ایران با ملیت های ایرانی؛ آلمانی و اتریشی قرار بر معرفی موسیقی مدرن غرب در نشست ها و کارگاه های موسیقی مدرن در خانه هنرمندان ایران را دارند.

  صلاحیت های اخلاقی؛ سواد و فضیلت و چگونگی اخذ مجوز از مراکز هنری و امنیتی مسئول این گونه مراسم برای این افراد عجیب هنوز معلوم نشده است و نحوه تأمین و مسئول بودجه این بازی های مریض مشخص نیست و به نظر می رسد این عمل هرگز به مثابه تبادل فرهنگی قابل احتساب نمی تواند باشد.

  هنر مدرن سال هاست در تقابل با هنر واقع گرا مثل یک آلودگی و ویروس درحال تضعیف هنر بومی و ارزشمند مردمی در جهان بوده و توانسته نسل های جوان را قربانی افیون و اعتیاد سازد و با این همه مشکلات معیشتی و فرهنگ نابسامان در متن جامعه به نظر می رسد موسیقی مدرن نیز به دردها بیافزاید در عین حال شنیده شده است مسئولین این برنامه به علت فشار افکار عمومی مردم درصدد برگزاری بی سرو صدا و حتی ابطال آن هستند

  آیت الله هاشمی رفسنجانی ارسال سلاح به سوریه اسپانیا انتخابات ریاست جمهوری آینده انتخابات شوراهای اسلامی شهر ایران تبلیغات رئیس مجلس شورای اسلامی سوریه وزن
  از سراسر وب
  پیشنهاد از

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها