• لینک کوتاه
 • منبع: مهر کد خبر: 388514

  اولین همایش «محله مسجدمحور» با حضور برخی از علما، ائمه جمعه و جماعات شهر تهران، نمایندگان مجلس و شورای شهر و مسؤولان شهری در حسینیه ارشاد برگزار می شود.

  به گزارش پارس نیوز،

  مهدی پیرهادی معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری منطقه ۳ تهران، با اعلام این خبر گفت: این همایش روز سه شنبه ۲ شهریور ماه از ساعت ۱۷ به مناسبت روز جهانی مسجد و پس از ۲ سال اجرای موفق طرح مسجد محوری در محلات منطقه ۳ تهران با هدف حمایت و گسترش این طرح بزرگ فرهنگی برپا می شود.

  معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری منطقه ۳ افزود: در این همایش علاوه بر حضور علما، ائمه جمعه و جماعات شهر تهران، رئیس شورای شهر و شهردار تهران و دیگر مسؤولان دست اندر کار در امور مساجد حضور خواهند داشت.

  گفتنی است طرح «محله مسجدمحور» از سال ۱۳۹۴ با مشارکت شهرداری، بسیج ناحیه شهید مفتح و مرکز رسیدگی به امور مساجد در قالب «قرارگاه فرهنگی شهید عبدالله میثمی» در مساجد منطقه ۳ تهران اجرا شده است. موفقیت اجرای طرح در سال اول منجر به افزایش ۲.۵ برابر حضور نوجوانان و جوانان محلات مختلف منطقه ۳ تهران در این طرح شد. طرح محله مسجدمحور با هدف احیای کارکرد مسجد به عنوان محل اجتماع مسلمانان و کانون اصلی اداره جامعه، ترویج آموزه‌های دینی و اعتقادی در مساجد، ترویج سبک زندگی اسلامی ایرانی در بین خانواده‌ها، تمرکز فعالیت‌های علمی، آموزشی و تفریحی نوجوانان و جوانان در مساجد، حل برخی معضلات اقتصادی اقشار جامعه در مساجد و آگاهی بخشی و افزایش سواد و بصیرت سیاسی افراد جامعه از طریق مساجد اجرا شده است.

   

   

  مسجد تهران محله مسجدمحور مهدی پیرهادی حسینیه ارشاد
  از سراسر وب
  پیشنهاد از

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها