• لینک کوتاه
 • کد خبر: 38763

  مسئول برگزاری شب شعر سعدی گفت: آرامگاه سعدی شیرازی درشامگاه یکشنبه اول اردیبهشت ماه جاری به مناسبت بزرگداشت وی پذیرای شاعران جوان، پیشکسوت، اساتید شعر وادبیات استان می شود.

  به گزارش پارس ، به نقل ازمهر، امین جعفری با اعلام اینکه شاعران استان فارس اشعار خود را به مناسبت بزرگداشت شیخ اجل سعدی شیرین سخن در شامگاه یکشنبه اول اردیبهشت ماه جاری ارئه وقرائت می کنند، افزود: بی تردید آثار سعدی حیات، گستره و بقای زبان و ادبیات فارسی را بیمه کرده است.

  وی حکیم سخن سعدی را یکی از استوانه های اصلی و رکن زبان و ادبیات فارسی دانسته و نامبرده را شاعری متفکر برشمرد که به جهان حال حاضر تعلق دارد.

  این شاعر حوزه شعر اجتماعی افزود: اگر هنر را تولید اجتماعی و ادبیات را یکی از جلوه های اصیل آن بدانیم پس هنر و ادبیات بهترین سایه بان برای ساختار اجتماعی ما هستند و به همین دلیل با خواندن گلستان سعدی می توان به ویژگیهای اجتماعی او پی برد.

  مسئول برگزاری شب شعر سعدی گفت: در اشعار سعدی ابیات ناب و غزلیات دلنشینی در مدح حضرت پیامبر اکرم (ص) وجود دارد که نشان دهنده عشق وافر وی به آن حضرت است و سعدی با گلستان و بوستانش در خاطر عامه مردم حضور جدی دارد و هنوز هم بسیاری از دوستداران اشعار او خواندن و نوشتن را با او و در مکتب خانه های گذشته آموخته اند زیرا کلام سعدی رامعیاراصلی وحقیقی زبان فارسی می دانند.

  جعفری لزوم زنده نگه داشتن یاد و خاطره شاعران بزرگی چون سعدی را یکی از وظایف بزرگ اهالی فرهنگ دانست و افزود: به مناسبت بزرگداشت این شاعر جهانی یکشنبه اول اردیبهشت ماه جاری پذیرای شاعران جوان، پیشکسوت و اساتید شعر وادبیات استان ازجمله احد ده بزرگی درمقوله اشعار آیینی، عبدالحمیدرحمانیان، محمدحسین بهرامیان وهمچنین استادغلامعلی مهدی خوانی مجرد درحوزه شعرهای عاشقانه، هستیم.

  امین جفری با تاکید بر لزوم فرهنگ سازی و شناخت نسل حاضر و جوان جامعه از ابعاد تاثیرات شعری و روانشناختی اشعار سعدی برگزاری بزرگداشت او را تقدیر از شعر و آموزه های دینی و معنوی در جامعه عنوان کرد و اظهارداشت: در شب شعر یادروزسعدی شیرازی، اساتیدی دیگری همچون فاطمه قائدی در زمینه شعر زنان و همایون یزدانپور، یدالله طارمی ومحسن رضوی، نیز درمقوله اشعار شیرازی به دلسروده های خود خواهند پرداخت.

  درمراسم یادشده امین جعفری، درچهارچوب اشعار وسروده های حوزه اجتماعی نیز به شعرخوانی می پردازد.

  آموزه های دینی ادبیات استان فارس پیامبر اکرم جامعه جهان زبان و ادبیات فارسی زنان شعر فرهنگ سازی

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها