• لینک کوتاه
 • کد خبر: 38473

  معاون نظارت و برنامه‌ریزی سازمان نظام پزشکی کشور از اعضای جامعه پزشکی خواست که در فرصت زمانی باقیمانده، برای ثبت نام در انتخابات شوراهای اسلامی شهر اقدام کنند.

  به گزارش پارس ، دکتر علیرضا زالی در گفت وگو با (ایسنا) ، با اشاره به در پیش بودن انتخابات شورای شهر در کشور و نقش شوراهای شهر به عنوان نهادهای مدنی در اداره شهرها و روستاهای کشور، گفت: فرایند روزافزون نقش خطیر جامعه پزشکی در حوزه های مختلف اجتماعی به عنوان صاحبان خرد و اندیشه و همچنین ارتباطات اجتماعی مستمر جامعه پزشکی با مردم، موجب شده که در سال های اخیر نقش ویژه ای برای جامعه پزشکی در کشور متصور شویم.

  وی در این باره افزود: از آنجا که پرداختن به مسوولیت های اجتماعی به ساز و کارهای متناسب و متعارف در عرصه سیاسی و اجتماعی کشور نیازمند است و همچنین از آنجا که شوراهای شهر و روستا در کشور تجلی ای از یک نوع نهادهای مدنی برای تحقق مطالبات عمومی تلقی می شود، بالطبع جامعه پزشکی کشور می تواند با حضور پررنگ خود در انتخابات شوراهای شهر و روستا به عنوان کاندیدا، نقش تاریخی خود را در این زمینه ایفا کنند. مطمئنا حضور جامعه پزشکی به عنوان کاندیدا، محک بسیار مناسبی است که می تواند درکنار انجام وظایف حرفه ای جامعه پزشکی، زمینه ساز تسهیل یافته ای برای مشارکت بیشتر آحاد جامعه پزشکی در عرصه های سیاسی و اجتماعی کشور باشد.

  این عضو شورای عالی نظام پزشکی به نقش شوراهای شهر در کشور اشاره کرد و ادامه داد: نقشی که شوراهای شهر کشور می توانند در سال های آتی ایفا کنند، نقش بسیار ارزنده ای خواهد بود. از آنجا که مسایل مبتلا به عرصه سلامت در شهرها و روستاها رو به فزونی است، بالطبع حضور خانواده بزرگ پزشکی در شوراهای شهر و استان ها علاوه بر آنکه می تواند به ترویج نگاه سلامت محور در این شوراها بیانجامد، می تواند نقش بسیار موثری را در ارتقا و توانمندی آحاد جامعه کشور ایجاد کند.

  زالی ضمن اشاره به عوامل اجتماعی موثر بر سلامت ادامه داد: به منظور حل مشکلات عرصه سلامت باید اقدامات لازم با نگاه مبتنی بر شواهد یافته های اجتماعی صورت گیرد. از آنجا که آثار عوامل اجتماعی بیش از گذشته به صورت مستقیم و غیرمستقیم با بحث سلامت ارتباط دارند، بالطبع جایی که می تواند در تلاقی بحث سلامت و عوامل اجتماعی نقش خوبی را ایفا کند، همین شوراهای شهر و روستاست. با توجه به این موضوع نیز به نظر می رسد جامعه پزشکی که امروزه در حال گذار بسیار ارزنده ای در ایفای نقش جدید ملی خود می باشد، می تواند با حضور در شوراهای شهر به بحث ترویج و تعمیق عوامل اجتماعی موثر بر سلامت بیش از گذشته بیافزاید.

  این منتخب ششمین دوره انتخابات نظام پزشکی از جامعه پزشکی کشور خواست که در فرصت زمانی باقیمانده، به عنوان کاندیداهای شورای شهر در کشور اقدام کنند و گفت: قطعا حضور جامعه پزشکی و نمایندگان جامعه پزشکی در شورای شهر نویدبخش حرکت مناسبی برای حل مشکلات صنفی جامعه پزشکی نیز خواهد بود.

  وی افزود: از آنجا که در بسیاری از شهرها مشکلات جامعه پزشکی به نوعی با مشکلات شهری عجین شده، بالطبع حضور نمایندگان جامعه پزشکی در شورای شهر می تواند به حل مدنی این مطالبات کمک شایان توجهی داشته باشد. از طرف دیگر امروزه به دلیل پیچیدگی های اجتماعی که در کشور ما اتفاق افتاده است، عملا بین بحث ارتقای سلامت آحاد مردم، دفاع از حقوق بیماران و همچنین استیفای حقوق ارایه دهندگان خدمات پزشکی یک درهم تنیدگی ایجاد شده است. بالطبع حضور خانواده پزشکی کشور در شورای شهر فرصت خوبی است که مطالبات مردم و همچنین ارایه دهندگان خدمات پزشکی را به صورت توامان با حضور خود در شورای شهر بیش از گذشته پیگیری کنند.

  انتخابات انتخابات شوراهای اسلامی شهر جامعه پزشکی حضور در انتخابات حقوق خانواده سازمان نظام پزشکی علیرضا زالی معاون نظام پزشکی
  از سراسر وب
  پیشنهاد از

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها