• لینک کوتاه
 • کد خبر: 38298

  رئیس پلیس آگاهی آذربایجان‌شرقی از انهدام باند کلاهبرداری که با خیانت رئیس بانک ۷ میلیارد ریال از حساب مشتری کلاهبرداری کرده بودند در کلانشهر تبریز خبر داد.

  به گزارش پارس به نقل از فارس، قنبر مداحی بعد از ظهر امروز در گفت وگو با خبرنگاران اظهار کرد: با مراجعه مسئولان بازرسی و حراست یکی از بانک های آذربایجان شرقی به این پلیس و بیان اینکه فردی ناشناس با تهیه مدارک جعلی با خرید کالا و پرداخت وجه از طریق پایانه های فروشگاهی مبلغ ۷ میلیارد ریال از حساب یکی از مشتریان بانک برداشت کرده است پلیس را در جریان یک کلاهبرداری کلان قرار می دهند.

  وی در ادامه افزود: با این برداشت پیامک برداشت وجه از حساب به صاحب اصلی ارسال و وی نهایتاً موضوع را به اطلاع مسئولان بانک می رساند.

  مداحی بیان کرد: با بازبینی تصاویر ضبط شده دوربین های مدار بسته بانک خانم صاحب حساب اظهار می کند فرد مراجعه کننده من نیستم و با توجه به عینک دودی بزرگ که به چشم زده قادر به شناسایی وی نمی باشم.

  وی گفت: در خصوص مسدود کردن حساب آموزش های لازم صادر و در ادامه مراتب از طریق بانک به مراجعه قضائی اعلام و پس از اخذ دستورات قضایی به این پلیس ارسال و بنا به حساسیت و اهمیت موضوع، پرونده به اداره عملیات ویژه ارجاع می شود.

  رئیس پلیس آگاهی آذربایجان شرقی اظهار کرد: با همکاری مسئولان بانک آدرس دارندگان دستگاه ها که از کارت مذکور استفاده کرده اند استخراج و طلا فروشی مورد نظر شناسایی می شود.

  وی گفت: نامبرده پس از تفهیم اتهام اعلام داشت که دو نفر به نام های معلوم که یکی از آنها وکیل بود با ارائه وکالت از خانم کلاهبردار درخواست خرید سکه و دلار کردند که با وجود اینکه موجودی بنده کمتر از مقدار درخواستی بود لیکن کسری را از دیگر همکاران تهیه و جمعاً به ارزش ۷ میلیارد ریال از اقلام نامبرده به آنها فروخته و با ارئه مدارک صاحب حساب وجه آن را دریافت کردم.

  مداحی اظهار کرد: در ادامه تحقیقات وکیل نامبرده شده شناسایی و دستگیر و به پلیس آگاهی منتقل می شود و در تحقیقات به عمل آمده بیان داشت دو نفر زن و مرد با مراجه به دفتر وکالت من عنوان کردند خانم جاعل می خواهد وکالتی برای خرید طلا و ارز به شما بدهند که پس از از اخذ وکالت مبادرت به خرید کردم که اقلام خریداری شده را در محل دفتر کارم تحویل خانم جاعل کرده و رسید اخذ کردم.

  وی بیان کرد: وکیل نامبرده شده دو شماره تلفن در اختیار ماموران انتظامی قرار داده و اعلام می کند از طریق این شماره با کلاهبردارها در ارتباط بوده که شماره ها مورد اقدامات فنی قرار گرفته و پس از هماهنگی های لازم با مقام قضایی ماموران به شهرستان های مشهد و ساری اعزام و مرد کلاهبردار را در مخفیگاه خود در شهرستان ساری دستگیر و به پلیس آگاهی استان منتقل می کنند.

  رئیس پلیس آگاهی آذربایجان شرقی اظهار کرد: نامبرده در تحقیقات به عمل آمده از همدستی رئیس بانک پرده برداشته و بنا به اظهار وی رئیس شعبه اطلاعات حساب یکی از مشتریان که فاقد کارت بانکی بوده و همیشه مبلغ هنگفتی موجودی در حساب خود دارد را به همراه پرینت حساب، و مشخصات دارنده اصلی حساب را به بنده داد.

  وی ادامه داد: پس از دریافت مشخصات دارنده حساب مقرر شد من خانمی را به عنوان صاحب حساب اصلی به بانک معرفی تا کارت بانکی صادر و به وی تحویل و از آن طریق وجوه را برداشت یا کالا خرید نمائیم و برابر توافق فی مابین با رئیس بانک تقسیم کنیم.

  مداحی افزود: بعد از موافقت من خانمی را برای انجام کار تعیین کردم و با تهیه کارت ملی جعلی و تحویل آن به رئیس بانک با خانم نامبرده شده به بانک مراجعه و کارت بانکی را دریافت کردیم.

  این مقام انتظامی گفت: با همکاری مرد کلاهبردار زن جاعل نیز شناسایی و دستگیر و به اداره عملیات ویژه منتقل و در تحقیقات به عمل آمده به تمام موارد فوق الذکر اعتراف می کند.

  مداحی افزود: در ادامه رسیدگی به پرونده با همکاری عوامل بازرسی و حراست بانک رئیس شعبه تمام اتهام های خود را منکر شده که با ارائه تصاویر ضبط شده دوربین های شعبه هنگام ارائه اطلاعات و اسناد و مدارک صاحب اصلی، راهی جزء اعتراف نداشت.

  آذربایجان شرقی ارز پلیس آگاهی پیامک دلار رئیس پلیس زن و مرد شماره تلفن شناسایی و دستگیر مشهد

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها