آیت‌الله آملی‌لاریجانی در جلسه مسئولان عالی قضایی:

 • لینک کوتاه
 • کد خبر: 38231

  رئیس قوه قضاییه گفت: استفاده از امکانات دولتی در اغراض انتخاباتی جرم است و از شورای نگهبان می‌خواهیم جهات نظارتی خود را تشدید کند.

  به گزارش پارس به نقل از فارس، اداره کل روابط عمومی و تشریفات قوه قضاییه، آیت الله آملی لاریجانی در جلسه امروز مسئولان عالی قضایی تاکید کرد: از این که عده ای بیگناه در کشوری بر اثر حملات تروریستی کشته بشوند، متاسف هستیم و به عنوان کشوری که سال هاست آماج حملات تروریستی بوده، کاملا عمق چنین وقایع ناگواری را درک می کنیم و البته در کنار آن، این سوال را از دولتمردان آمریکا می پرسیم که آیا ناگوار بودن این گونه حملات فقط برای آمریکاست یا کشورها و مردم نقاط دیگر دنیا نیز حق و حقوقی در این زمینه دارند.

  رئیس قوه قضاییه سیاست های آمریکا درقبال تروریسم را سیاست هایی دوگانه و یک بام و دو هوا نامید و با طرح این پرسش که چنین سیاست های دوگانه و متناقضی تا کی باید ادامه یابد، به ماهیت گروهک منافقین و برخورد آمریکا و اروپا با شرایط این گروهک اشاره و از آن به عنوان نمونه ای از برخوردهای دوگانه غربی ها با مساله تروریسم یاد کرد و افزود: متاسفانه منافقین کارنامه بسیار سیاهی دارند؛ در طول سال های پس از انقلاب جنایت های فراوانی علیه ملت ما داشته اند و هزاران نفر از مرد و زن و پیر و جوان این کشور را به خاک و خون کشیده اند و عالی ترین مسئولان ما را ترور کردند، با این حال با این کارنامه سیاه و خونین اکنون از فهرست سیاه تروریست آمریکا بیرون رفته اند و حتی دفترشان در واشنگتن افتتاح شده است.

  رئیس دستگاه قضا نمونه ای دیگر از رفتارهای دوگانه در موضوع تروریسم را رویکرد غرب و بویژه آمریکا در قبال سوریه اعلام کرد و گفت: در حال حاضر سوریه قربانی واقعی تروریسم است و هر روز در دانشگاه ها و مدارس این کشور و سایر مناطق پرجمعیت آن و در روز روشن، عده زیادی به خاک و خون کشیده می شوند و در عین حال متاسفانه آمریکایی ها از این گروه های تروریست و معاند حمایت می کنند.

  آیت الله آملی لاریجانی با تاکید بر این که چنین رفتارهای نامناسب و غیرانسانی در قبال تروریسم و برخورد دوگانه با آن موجب رواج تروریسم خواهد شد، اظهار کرد: اگر بناست تروریسم رواج پیدا کند، قطعا دامن خود غربی ها را خواهد گرفت، کما این که در افغانستان از گروه تروریستی طالبان حمایت و آنها را مسلح کردند و در نهایت خودشان به تمام معنا گرفتار تروریسم این گروه شدند.

  رئیس قوه قضاییه افزود: اگر تروریسم اشکال دارد باید همیشه و در همه جا اشکال داشته باشد نه این که هرگاه علیه خودشان است، مقابله با تروریسم را بزرگ کنند و هرگاه نیاز دارند از همین گروه های تروریستی علیه دیگر کشورها استفاده و از آنها حمایت کنند.

  آیت الله آملی لاریجانی در ادامه سخنان خود با اشاره به این که « گزارش هایی مبنی بر سوءاستفاده از امکانات دولتی و بودجه عمومی در اغراض انتخاباتی دریافت کرده ایم» افزود: استفاده از امکانات دولتی در اغراض انتخاباتی جرم است و از شورای محترم نگهبان می خواهیم جهات نظارتی خود را تشدید کند، هرچند مطمئنیم چنین نظارت هایی همچون دوره های قبل بخوبی اعمال شده و می شود و قوه قضاییه نیز به حسب وظیفه خود حتما فعالیت های انتخاباتی را رصد می کند.

  رئیس قوه قضاییه تاکید کرد: متاسفانه پاره ای اقدامات که با بودجه های دولتی به معنای اعم آن صورت می گیرد، رنگ و بوی انتخاباتی دارد.

  آیت الله آملی لاریجانی افزود: امیدواریم تمام کسانی که به نحوی در معرض کاندیدا شدن هستند و هواداران آنها به این موضوع توجه کنند و از بودجه نهادها و سازمان های دولتی و عمومی در انتخابات استفاده نکنند و بدانند هم برخورد نظارتی شورای نگهبان و هم برخورد قوه قضاییه را در پی خواهد داشت.

  آیت الله آملی لاریجانی در ابتدای این جلسه با تبریک ۲۹ فروردین روز ارتش و نیز دوم اردیبهشت سالروز صدور فرمان تاسیس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: یکی از علل مهم عزت و اقتدار کشور؛ نیروهای مسلح کشور هستند.

  رئیس دستگاه قضا افزود: در طول سال های بعد از انقلاب، ارتش و سپاه و نیروهای مسلح، موجب سربلندی و عزت این کشور شدند؛ خصوصا در ایام دفاع مقدس، مجاهدت ها و افتخارات نیروهای مسلح بر همه روشن است.

  آیت الله آملی لاریجانی با اشاره به حمایت های حضرت امام (ره) از ارتش در مقابل شیطنت های منافقین درخصوص انحلال ارتش، تصریح کرد: حضرت امام (ره) با جدیت در مقابل این توطئه ایستادند و از ارتش حمایت و با درایت خودشان ارتش را به یک نیروی مومن، معتقد و پایبند تبدیل کردند و ارتش مقتدر در طول سالیان سال در کنار سپاه پاسداران انقلاب اسلامی مدافع انقلاب بوده و هستند.

  در جلسه امروز مسئولان عالی قضایی بحث و بررسی پیش نویس آیین نامه نحوه بازرسی، نظارت و ارزشیابی رفتار و عملکرد قضات ادامه یافت.

  آیت الله آملی لاریجانی انتخابات بودجه جرم حضرت امام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی سوریه شورای نگهبان قوه قضاییه واشنگتن
  از سراسر وب
  پیشنهاد از

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها