• لینک کوتاه
 • کد خبر: 38197

  معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش از اجرای طرح یاران مدرسه در سال تحصیلی جدید خبر داد و گفت: از سال تحصیلی جدید دانش آموزان وظایف مدیران و معاونان مدرسه در میان دانش اموزان تقسیم شده و آنها به عنوان یاران مدرسه معرفی می شوند.

  به گزارش پارس ، حسین هژبری در گفتگو با مهر گفت: طرح یاران مدرسه به اتمام رسیده است و همه فعالیتهای مختلف مدرسه در قالب ۱۴ نقش برای دانش آموزان تعریف شده است.

  وی افزود: در این طرح دانش آموز نیز در اداره مدرسه نقش داشته و تلاش شده است تا همه دانش آموزان با توجه به علاقه خود همیار مدرسه شوند.

  به گفته هژبری، ۱۴ نقش تعریف شده برای دانش آموزان شامل مدیریار، معاون یار، مربی یار، همیاران پلیس، کتاب یار، امدادیار، یاران نماز، فن یار و… است.

  معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش با بیان اینکه طرح یاران مدرسه از سال تحصیلی جدید به صورت جدی تری در مدارس کشور اجرا می شود، توضیح داد: در سالهای گذشته یاران مدرسه به صورت پراکنده در مدارس کشور اجرا می شد اما از سال تحصیلی جدید این ۱۴ یار در تمام مدارس کشور شکل اجرایی می گیرد تا همه دانش اموزان در اداره مدرسه خود نقش موثری داشته باشند.

  وی ادامه داد: دانش آموزان بنا بر علاقه خود می توانند یار مدرسه شده و در هر کدام از نقش های تعریف شده ۱۰ تا ۲۰ دانش آموز فعالیت کنند. به عنوان مثال ۲۰ دانش آموز می توانند مشاور مدیر بود و به عنوان مدیر یار نقش موثری در اداره مدرسه داشته باشند.

  ۳۵ هزار مربی پرورشی در مدارس

  هژبری همچنین درباره تعداد مربیان و معاونان پرورشی مدارس گفت: در حال حاضر ۳۵ هزار مربی و معاون پرورشی، ۲۰ هزار مشاور و ۵ هزار معلم قرآنی جدید در آموزش و پرورش فعالیت می کنند؛ البته از نظر ما مدیران مدارس نیز جزو نیروهای تربیتی و پرورشی هستند و به همین دلیل ۱۳۰ هزار مدیر مدرسه را نیز به حساب این معاونت گذاشتیم.

  آموزش و پرورش دانش آموز دانش آموزان مدرسه معاون معلم سال تحصیلی یاران پرورشی

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها