• لینک کوتاه
 • کد خبر: 38103

  رئیس مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اقدامات بهداشت محیط در منطقه زلزله زده بوشهر را تشریح کرد.

  به گزارش پارس به نقل از ایسنا، دکتر کاظم ندافی، جمعیت تحت پوشش خدمات بهداشت محیط در منطقه زلزله زده بوشهر را ۶ هزار و ۸۱۶ نفر در قالب ۱۵۷۷ خانوار اعلام کرد و گفت: از زمان وقوع زلزله تاکنون روزانه ۱۳ نفر از کارشناسان و پرسنل بهداشت محیط خدمات لازم را به زلزله زدگان ارایه کرده اند.

  وی در ادامه افزود: تاکنون ۲۵۰۰ مترمکعب آب توسط همکاران بهداشت محیط کلرزنی شده است و بیش از ۱۰۰۰ مورد کلرسنجی انجام شده است. همچنین ۴۱۰ نمونه آب، مورد آزمایش میکروبی قرار گرفته است.

  دکتر ندافی افزود: تا امروز ۶۵ کیلوگرم پرکلرین و ۵۴ کیلوگرم انواع سموم برای گندزدایی و سمپاشی منطقه مورد استفاده قرار گرفته است و ۱۷۵ هزار مترمربع از سطوح سمپاشی و طعمه گذاری شده است.

  رئیس مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت با بیان این که پی گیری و نظارت لازم در زمینه جمع آوری و دفع پسماندهای منطقه توسط بهداشت محیط انجام شده است، افزود: کارشناسان بهداشت محیط استانهای معین نیز برای اعزام به منطقه زلزله زده آمادگی لازم را دارند و در این رابطه تجهیزات و امکانات مورد نیاز مناطق زلزله زده در زمینه بهداشت محیط توسط دانشگاه علوم پزشکی بوشهر بطور کامل تأمین شده است.

  پوشش دانشگاه علوم پزشکی زلزله سلامت وزارت بهداشت وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی منطقه بوشهر محیط بهداشت
  از سراسر وب
  پیشنهاد از

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها