• لینک کوتاه
 • کد خبر: 38091

  نایب رییس شورای شهر تهران با بیان اینکه کاندیداتوری هنرمندان در انتخابات شوراها اشکالی ایجاد نمی‌کند، از احتمال حضور حبیب‌الله کاسه‌ساز – تهیه کننده سینما - در لیست ائتلاف آبادگران برای انتخابات شورای شهر تهران خبر داد.

  به گزارش پارس ، حسن بیادی در گفت و گو با (ایسنا) ، با بیان اینکه برابر قانون هر ایرانی که شرایط کاندیداتوری را داشته باشد می تواند در انتخابات پیش رو ثبت نام کند، اظهار کرد: نوع شغل افراد ممنوعیتی برای حضور آنان به عنوان کاندیدای انتخابات شوراها ایجاد نمی کند.

  وی تاکید کرد: شهر همانند پیکره انسان است و فقط به دست و پا نیاز ندارد بلکه به هنر و ورزش و مقولات دیگر هم نیازمند است.

  بیادی در عین حال تاکید کرد: هر کس که به عنوان کاندیدا در انتخابات شوراها حضور می یابد، باید یک فهم عمومی از کار شورا و مدیریت شهری داشته باشد تا بتواند اثرگذار باشد.

  نایب رییس شورای شهر تهران اعتقاد دارد که احزاب و گروه ها در کشور ما جایگاه قانونی لازم را ندارند و ساختارهای سازمانی بر اساس احزاب طراحی نمی شود.

  وی توضیح داد: تا یک سال قبل شهردار لندن یک هنرپیشه کمدی بود کما اینکه ریگان رییس جمهور پیشین آمریکا هم هنرپیشه بود و این مسئله عیبی هم نداشت چرا که این افراد از ساختار و سیستم حزبی، بالا آمده بودند.

  به گفته وی در بسیاری از کشورها هر فردی در چارچوب فعالیت احزاب و گروه ها صرف نظر از شغل خود می تواند نامزد انتخابات شود.

  بیادی در پاسخ به اینکه آیا در لیست ائتلاف آبادگران از هنرمندان هم دعوت خواهد شد؟ به ایسنا گفت: مهدی چمران به عنوان سرلیست این ائتلاف به چند نفر از هنرمندان اعلام کرده که حبیب الله کاسه ساز به عنوان یکی از تهیه کنندگان فیلم های پرطرفدار نیز جزو کاندیداها خواهد بود.

  انتخابات حسن بیادی رییس جمهور شورای شهر تهران قانون لندن مهدی چمران حضور شوراها هنرمندان
  از سراسر وب
  پیشنهاد از

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها