• لینک کوتاه
 • کد خبر: 37839

  مرد جنایتکار وقتی با جواب رد زن جوان برای ازدواج روبه رو شد، زن مورد علاقه اش و دختر هشت ساله او را کشت.

  به گزارش پارس ، به نقل ازمهر، ساعت ۱۴ و ۳۰ دقیقه دیروز وقوع یک فقره آتش سوزی در طبقه همکف یک ساختمان مسکونی در شهر زیبا، بلوار تعاون، خیابان آلاله شرقی به آتش نشانی اعلام شد.

  با حضور تیم آتش نشانی در محل و پس از اطفای حریق، مأموران آتش نشانی متوجه جسد زن و دختربچه ای شدند که بنا بر اظهارات همسایگان، هویت اجساد به اسامی لیدا ۳۵ ساله و روژین ۸ ساله مورد شناسایی قرار گرفت. خوشبختانه با انجام سریع عملیات اطفای حریق، آتش سوزی در مراحل اولیه کنترل و هیچگونه آسیب جدی به اجساد وارد نشده بود.

  با اعلام خبر کشف جسد متعلق به مادر و دختر به کلانتری ۱۳۳ شهرزیبا، بلافاصله مأموران در محل حاضر و پس از انجام بررسی های اولیه، موضوع به پلیس آگاهی و قاضی کشیک ویژه قتل اعلام می شود.

  با حضور قاضی شهریاری، بازپرس شعبه اول ویژه قتل دادسرای امور جنایی، تیم بررسی صحنه جرم اداره دهم و عوامل تشخیص هویت پلیس آگاهی و پزشکی قانونی در محل و انجام معاینات اولیه، علت مرگ مادر و دختر انسداد مجاری تنفسی - خفگی - اعلام و برابر نظریه کارشناسی آتش نشانی، نوع حریق" عمدی" تشخیص داده شد.

  با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع" قتل عمد" و به دستور قاضی شهریاری، رسیدگی به پرونده در دستور کار کارآگاهان اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت و تحقیقات، از همان دقایق اولیه آغاز شد.

  با آغاز تحقیقات، کارآگاهان اداره دهم اطلاع پیدا کردند که از حدود ۶ ماه پیش، جوان موبلندی حدودا ۳۰ ساله، به نام سیامک، با معرفی خود به عنوان یکی از بستگان لیدا به تعدادی از همسایگان عنوان داشته که قصد ازدواج با لیدا را دارد. اما بنا بر اظهارات همسایگان، لیدا پس از فوت همسرش تمایلی به ازدواج دوباره نداشته و تصمیم داشته تا تنها از دختر ۸ ساله اش مراقبت کند اما با این وجود سیامک همچنان اصرار به ازدواج با زن جوان را داشته است. همچنین در ادامه تحقیقات، تعدادی از اهالی محل در اظهارات خود عنوان داشتند که دقایقی قبل از وقوع آتش سوزی، سیامک را در داخل کوچه مشاهده کرده اند.

  با توجه به اطلاعات به دست آمده در خصوص احتمال وقوع جنایت از سوی سیامک، کارآگاهان با انجام تحقیقات پلیسی موفق به شناسایی محل سکونت سیامک در شهرک طلائیه واقع در قرچک ورامین شدند.

  همزمان با حضور بازپرس پرونده و کارآگاهان در شهرک طلائیه، هویت واقعی سیامک به نام" مجتبی. ن" ۲۶ ساله شناسایی و کارآگاهان پیش از عملیات دستگیری و در تحقیقات میدانی اطلاع پیدا کردند که وی علاقه بسیار زیادی به نگهداری پرنده به ویژه کبوتر دارد. سرانجام با شناسایی دقیق محل سکونت سیامک، ساعت ۲۳ و ۳۰ دقیقه دو شنبه وی دستگیر اما در اظهارات اولیه منکر هرگونه ارتکاب جنایت شد.

  با وجود انکار جنایت از سوی سیامک، کارآگاهان اداره دهم در حضور بازپرس پرونده اقدام به بازرسی دقیق از محل سکونت متهم کرده و موفق به کشف تعدادی از اموال متعلق به مقتول درمحل نگهداری پرندگان شدند. با کشف این اموال، متهم به ناچار لب به اعتراف گشود و به ارتکاب جنایت و قتل لیدا و دختر ۸ ساله اش اعتراف کرد.

  متهم در اظهارات خود و در خصوص نحوه ارتکاب جنایت، به کارآگاهان گفت: زمانیکه با لیدا درگیر شدم، او را خفه کرده و منتظر ماندم تا دخترش نیز از دبستان به خانه باز گردد. وقتی روژین به خانه آمد، با دیدن جسد، ابتدا تصور کرد که مادرش خوابیده و به همین علت سؤال کرد" چرا مادرم خوابیده؟ " اما زمانیکه متوجه مرگ مادرش شد، قصد داشت تا فریاد بزند که بلافاصله او را گرفته و همانند مادرش خفه کردم. تصمیم به آتش زدن خانه داشتم اما به خاطر دود زیادی که پیش از شعله گرفتن آتش ایجاد شده بود، مجبور شدم تا به سرعت از خانه خارج شوم.

  سرهنگ کارآگاه آریا حاجی زاده، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام این خبر گفت: " متهم صبح امروز برای صدور قرار بازداشت قانونی به شعبه اول بازپرسی ویژه قتل دادسرای جنایی اعزام و قرار بازداشت موقت از سوی بازپرس پرونده صادر و تحقیقات تکمیلی جهت مشخص شدن انگیزه ارتکاب جنایت و… ، در دستور کار کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفته است.

  آتش سوزی آتش نشانی اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی ازدواج پرنده پلیس آگاهی تهران بزرگ شعله قتل مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی مرگ
  از سراسر وب
  پیشنهاد از

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها