• لینک کوتاه
 • کد خبر: 37823

  رئیس مجموعه تئاتر شهر درباره بودجه این مجموعه تئاتری در سال ۹۲ تأکید کرد: شورای حمایت بسته به اقتضا نمایش‌های تأیید شده برای اجرا بودجه سال ۹۲ مجموعه را مشخص می‌کند.

  به گزارش پارس سیدصادق موسوی رئیس مجموعه تئاتر شهر درباره مشخص بودن بودجه مجموعه تئاتر شهر در سال ۹۲ به خبرنگار مهر گفت: با توجه به تشکیل شورای حمایت و تجمیع اعتبارات یارانه بخش نمایشی کشور، مثل سال گذشته این شورا اعتبارات تئاتر شهر برای سال جاری را بر اساس اقتضائات نمایش های مجموعه مشخص می کند. البته این به معنای اینکه از ابتدای سال مشخص شود چه اعتباری در تئاتر شهر صرف می شود، نیست.

  وی افزود: البته آنچه مسلم است طبق اظهار نظر آقای قادر آشنا مدیرکل هنرهای نمایشی، همچنان اجراهای تئاتر شهر زیاد و پرانرژی خواهد بود و سعی می شود بودجه بهتری هم برای حمایت از آثار نمایشی مجموعه تئاتر شهر اخذ شود.

  رئیس مجموعه تئاتر شهر تأکید کرد: واقعیت امر این است که شورای حمایت این حق را دارد که تشخیص دهد چه میزان بودجه به سالن های نمایشی تابعه مرکز هنرهای نمایشی بر اساس شرایط تولید نمایش در آن ها اختصاص دهد.

  موسوی درباره کاهش یا افزایش بودجه مجموعه تئاتر شهر در سال جاری با توجه به کاهش بودجه حمایتی از نمایش های اجرا شده در مجموعه در فصل پایانی سال ۹۱ یادآور شد: باید رئیس شورای حمایت درباره بودجه و حمایت از آثار نمایشی در سال ۹۲ پاسخ دهد. سال ۹۱ به لحاظ اقتصادی سال ویژه و پیچیده ای برای کل کشور بود و این موضوع به اعتبارات تئاتر نیز وارد شد و دست کم فصل پایانی سال ۹۱ بخشی از حمایت ها به لحاظ مالی کاهش پیدا کرد. امیدواریم امسال وضعیت اینگونه نباشد.

  وی درباره مشخص بودن وضعیت اجرای عمومی هنرمندان متقاضی در مجموعه تئاتر شهر در سال جاری گفت: با توجه به فعالیتی که توسط شورای هنری تئاتر شهر انجام شد جدول اجراهای سال ۹۲ را در دل شورا بستیم. البته این اتفاق در جدول سال گذشته هم افتاده بود. آنچه که مسلم است شورای هنری تئاتر شهر تا پایان سال می داند کدام کارگردان ها در کدام سالن ها اجرا خواهند داشت.

  رئیس مجموعه تئاتر شهر در پایان یادآور شد: اما این نمایش ها باید بتوانند اولا مجوز شورای نظارت را دریافت کرده و ثانیا به تفاهم با شورای حمایت برسند و در نهایت طی این روند منجر به عقد قرارداد با انجمن هنرهای نمایشی بشود. به همین منظور شاید اخلاقا نتوانیم اعلام کنیم تا پایان سال چه نمایش هایی اجرا می شوند. اما حدودا می توان گفت همه هنرمندانی که تا پایان سال نوبت اجرا دارند زمان و مکان اجرای خود را می دانند.

  بودجه تئاتر تئاتر شهر جدول زمان و مکان یارانه سال شورای مجموعه حمایت

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها