• لینک کوتاه
 • کد خبر: 37799

  نایب رییس شورای اسلامی با اشاره به برگزاری همزمان انتخابات شوراها و ریاست جمهوری گفت: انتخابات شوراها در این شرایط به شدت تحت تاثیر جو سیاسی انتخابات ریاست جمهوری قرار می گیرد.

  به گزاش پارس ، به نقل ازمهر، حسن بیادی روز سه شنبه در جریان پانصد و چهلمین جلسه علنی شورای شهر تهران اظهار کرد: به حکم وظیفه نمایندگی مردم تهران، رای و شمیرانات وظیفه دارم اعلام کنم که جدایی مناطق چهاردانگه، باقرشهر، کهریزک و شهرقدس از تهران بزرگ و ایجاد شهرهای جدید در اطراف پایتخت تجربه ای ناموفق بود که آثار نابهنجاری از خود به جای گذاشته است.

  وی ادامه داد: حداقل عوارض این جدایی ها، تثبیت و تقویت روند مهاجرت های غیر رسمی، ساخت و سازهای بی رویه و نابودی اراضی کشاورزی و باغات بوده است.

  نائب رییس شورای شهر تهران ادامه داد: با کمال تاسف این تجربه ناموفق یک بار دیگر ملاک عمل و اقدام قرار گرفته و مجریان امور با سوء استفاده از عنوان تاریخی ری تصمیم به جدایی این منطقه از تهران گرفته اند.

  بیادی خاطرنشان کرد: آنها تصمیم گرفتند که ری را از تهران و به عبارت دیگر، تهران را از ری تفکیک کنند و به دنبال آن بخشی از شمیرانات و عمدتا تجریش و منطقه یک را نیز به عنوان شهر شمیران از پایتخت جدا کنند. این اقدام ایضائی علاوه بر آثار و تبعات ناهنجار آن، ناشی از دلسوزی برای شهروندان ری و شمیرانات و یا اجرای قانون نبوده است بلکه به خاطر سودجویی گروه ها و جریان هایی بود که در صدد تخریب و نابودی اراضی کشاورزی و باغات، ساخت و ساز بی رویه و توسعه نابهنجار در این مناطق بوده است.

  نایب رییس شورای شهر تهران با تاکید بر اینکه قطعا تصمیم سازان این اقدام نامبارک باید در آینده پاسخگو باشند، افزود: با اقدامات به موقع اعضای شورای شهر تهران و هوشیاری و حمایت شهروندان ری و شمیرانات و همینطور پیگیری های دیوان عدالت اداری و در نهایت اقدامات قانونی نمایندگان مجلس، یکپارچگی تهران بزرگ با حفظ هویت تاریخی و مذهبی شهرری حفظ شد.

  بیادی یادآور شد: اکنون در آستانه انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا و انتخابات ریاست جمهوری که به طور همزمان برگزار می شود، اگرچه بارها نارضایتی خود را از این امر عنوان کرده اند و با توجه به سیاسی بودن انتخابات ریاست جمهوری هشدار داده اند که انتخابات شوراها در این شرایط به شدت تحت تاثیر جو سیاسی انتخابات ریاست جمهوری قرار خواهد گرفت، اما با این حال شنیده ها حاکی از این است که بسیاری از دلسوزان و علاقمندان به خدمت در نهاد شوراها در صدد کاندیداتوری این نهاد هستند.

  وی اظهار کرد: امیدوارم به دور از هرگونه بداخلاقی های سیاسی و اجتماعی، در عرصه انتخابات شوراها نیز شاهد حضور باشکوه آحاد مردم باشیم و بتوانیم در جهت تثبیت و تقویت نهاد شوراها که برآمده از اسلام ناب محمدی و آرمان های امام خمینی و منویات مقام معظم رهبری است، اقدام کنیم و به این ترتیب حماسه سیاسی دیگری خلق کنیم.

  انتخابات انتخابات ریاست جمهوری انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا جلسه علنی حماسه سیاسی ریاست جمهوری شمیرانات شورای اسلامی کشاورزی منویات مقام معظم رهبری
  از سراسر وب
  پیشنهاد از

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها