• لینک کوتاه
 • کد خبر: 37750

  معاون اجتماعی ناجا با اشاره به اینکه پلیس با برخورد سلبی با بدپوششی، مخالف است گفت: بانک اطلاعاتی کاملی از اراذل و اوباش تهیه شده است.

  به گزارش پارس ، به نقل ازفارس، سردار سعید منتظر المهدی معاون اجتماعی ناجا درباره اقدامات معاونت اجتماعی در سال ۹۲ گفت: در حوزه پخش برنامه های تلویزیونی معاونت اجتماعی ناجا اقدام به پخش و تولید چهار سریال در امسال خواهد کرد که سریال ماتادور به سبک اکشن برای اولین بار توسط مؤسسه ناجی هنر تولید شده و پخش این سریال با کارگردانی فرهاد نجفی از ماه آینده در صدا و سیما صورت می گیرد.

  سردار منتظر المهدی در ادامه گفت: سه سریال دیگر به نام های سوداگر در حوزه پلیس زن و بدل و همچنین سریال پالایش در دست تولید توسط مؤسسه ناجی هنر است.

  وی در خصوص دیگر اقدامات معاونت اجتماعی گفت: برگزاری جشنواره رسانه و نظم و برگزاری همایش ملی پلیس، تشکیل شوراهای معتمد پلیس در محلات، ایجاد سامانه ارائه مشاوره و مددکاری، برگزاری جشنواره هنر و امنیت، تشکیل انجمن فیلم نامه نویسان در موسسه ناجی هنر، برگزاری تجلیل و راه اندازی سامانه ارسال اخبار، پیامک و عکس، برگزاری نشست خبرنگاران افتخاری، ایجاد انجمن حادثه نویسی از دیگر اقدامات این معاونت در سال ۹۲ خواهد بود.

  معاون اجتماعی ناجا افزود: سامانه ای در دست راه اندازی است که از طریق این سامانه خودروها و موتور سیکلت های پیدا شده توسط نیروی انتظامی در سایت امین جامعه و سایت پلیس درج خواهد شد که افرادی که خودروهای آنها مفقود و ربوده شده است می توانند اطلاعات و نحوه پیگیری خودروهای کشف شده خود را به دست آورند.

  مطالبات مردم در نظرسنجی انجام شده در ایام نوروز برخورد با مواد مخدر، اراذل و اوباش، برخورد با مزاحمین نوامیس، برخورد با بد پوششی و آلودگی صوتی و همچنین جمع آوری معتادین از سطح جامعه بوده است.

  وی افزود: در خصوص مواد مخدر آن چیزی که مربوط به نیروی انتظامی می شود در بحث فرهنگ سازی اقداماتی انجام شده که با تعامل با آموزش و پرورش و آموزش خانواده ها در خصوص مضرات مواد مخدر انجام شده است و در نیروی انتظامی و ریاست جمهوری چند مرکز نگهداری معتادین به مواد مخدر در نظر گرفته شده است.

  منتظر المهدی در ادامه گفت: در خصوص اراذل و اوباش امروز ما تمامی اراذل و اوباش را شناسایی کردیم و یک بانک اطلاعاتی کامل از سوابق و اطلاعات این افراد در دست پلیس است که در مواقع لازم با آنها برخورد می شود یا به مراکز نیروی انتظامی خواسته می شود.

  وی در ادامه گفت: در خصوص افزایش سرقت های خود سه موضوع فرصت، سرعت و سهولت در به وجود آمدن سرقت توسط سارقین مطرح است که دو مؤلفه فرصت و سهولت را می توان با مراقبت های ویژه و خود کنترلی و همچنین استفاده از ابزارهای ایمنی برای سارقان از بین برد.

  منتظرالمهدی گفت: مشاهده می شود افراد مبالغ زیادی پول نقد و طلا را در خانه نگهداری می کند که توسط سارقین به سهولت سرقت می شود و شایعه شده که سارقین از دستگاه طلایاب استفاده می کنند در حالی که این شایعه کاملا کذب است و به مردم پیشنهاد می کنیم برای جلوگیری از این نوع سرقت ها حتما پول نقد و یا طلاجات خود را به صندوق های امانات در اداره پست و بانک ها بسپارد.

  وی در خصوص بدپوششی گفت: پلیس با مبارزه و برخورد سلبی با بدپوششی مخالف است و باید در راستای ارتقاء فرهنگ صیانت از شأن بانوان تلاش کنیم و برخورد با بدحجابی و بدپوششی به صورت سلبی در مرحله آخر قرار دارد در این راستا۲۶ دستگاه و سازمان باید تلاش کنند که این فرهنگ در سطح جامعه ارتقاء پیدا کند.

  آموزش و پرورش اراذل و اوباش برنامه های تلویزیونی پالایش پیامک رسانه ریاست جمهوری صدا و سیما فرهنگ سازی معاون

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها